Dom Opieki Świętej Jadwigi Śląskiej prowadzony jest przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, a dotowany za pośrednictwem powiatu ząbkowickiego obchodził 20-lecie działalności. Z tej okazji 14 czerwca br. odbyły się uroczystości w Henrykowie.

Powołany został do życia w 1998 r. przez kardynała Henryka Gulbinowicza. Opieką obejmuje przewlekle chorych somatycznie. Dom dysponuje 73 miejscami, zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. W placówce mieszczącej się w zabudowaniach klasztoru pocysterskiego w Henrykowie znajduje się sala dziennego pobytu, dyżurka lekarska, pokoje dwu-, trzy- i czteroosobowe z węzłami sanitarnymi oraz kaplica. Mieszkańców przyjmuje lekarz rodzinny, psychiatra i lekarz rehabilitacji. Na miejscu jest oddział rehabilitacji. Mieszkańcami opiekuje się 48-osobowy personel.

W uroczystościach w Henrykowie udział wzięli starosta Roman Fester, wicestarosta Mariusz Szpilarewicz, sekretarz powiatu Agnieszka Gnach, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Beata Mirek oraz delegacje domów pomocy społecznej z powiatu i Dolnego Śląska wraz z dyrektorami. Za wzorową współpracę i realizację zadań z zakresu pomocy społecznej podziękowania skierowano pod adresem księdza Dariusza Amrogowicza, dyrektora wrocławskiego Caritas, oraz pani Anny Lewandowskiej, dyrektor henrykowskiego Domu Opieki i jej współpracowników.