Ząbkowickie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „Integracja” po raz 21. zorganizowało wczoraj Olimpiadę Integracyjną. Podobnie jak we wszystkich relacjonowanych przez nasz portal wcześniejszych imprezach, tak i tym razem, wspólnie bawili się i rywalizowali w przeróżnych dyscyplinach młodsi i starsi, mniej lub bardziej sprawni – wszyscy połączeni ideą wspólnej radości.

Tegoroczne spotkanie, na które przybyło licznie wiele dziewcząt i chłopców oraz ich opiekunów zaaranżowane było w klimacie mitologii greckiej. Do tego zresztą nawiązano w pierwszej prezentacji, jaką dla wszystkich przybyłych wykonali członkowie ząbkowickiej „Integracji” na czele z prezes Ireną Szewczyk, która wcieliła się w postać mitologicznej bogini Hery. Na płycie hali sportowej „Słoneczna” swoje popisy miały też inne grupy obecne na imprezie.

Zanim uroczyście zainaugurowana została 21. Olimpiada Integracyjna odbyło się ceremonialne wprowadzenie flagi olimpijskiej oraz złożenie ślubowania przez wszystkich uczestników tegorocznego spotkania poprowadzone przez Urszulę Saryczew. Aktu otwarcia olimpiady dokonała prezes Irena Szewczyk. Do wytrwałości i samozaparcia zachęcał gość honorowy Tadeusz Kruszelnicki 6-krotny paraolimpijczyk, wielokrotny mistrz Polski w tenisie ziemnym, który od ponad 20 lat jest osobą niepełnosprawną. Głos też zabrali: burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek oraz starosta ząbkowicki Roman Fester. Wśród oficjalnych gości byli też obecni radni gminy Ząbkowice Śląskie oraz dyrektorzy ząbkowickich placówek oświatowych.

Przede wszystkim były jednak obecne i w olimpijskie szranki stanęły reprezentacje: ząbkowickiej „Integracji”, przedszkoli i szkół, Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP oraz Szkoły Gimnastyki Artystycznej „Gracja”. Po występach artystycznych przyszedł czas na sportowe zmagania. W dyscyplinie przeciągania liny turniej rozegrały reprezentacje Stowarzyszenia „Integracja” oraz drużyna lokalnych VIP-ów. Dwukrotnie bezkonkurencyjna okazała się ekipa „Integracji”. Na koniec nie zabrakło zwyczajowej już pieczonej kiełbaski. W czasie całego kilkugodzinnego świętowania nie obyło się bez pomocy młodych wolontariuszy, w tym uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica oraz Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Józefa Wybickiego. Nad wszystkim czuwała też ekipa Ośrodka Sportu i Rekreacji z Henrykiem Saryczewem na czele.

Świetną atmosferę 21. Olimpiady Integracyjnej – jednej z najważniejszych imprez w ząbkowickim kalendarzu wydarzeń – oddadzą lepiej zdjęcia, które zamieszczamy na pamiątkę kolejnego udanego spotkania. Poszukajcie na nich swoich znajomych lub siebie. Słowa szacunku i wdzięczności należą się każdej osobie, która poświęciła czas i serce, by to święto odbyło się. Do zobaczenia za rok!