Z inicjatywy Mariusza Szpilarewicza – wicestarosty powiatu ząbkowickiego, który przekazał bezpłatne wejściówki, ok. 80 uczniów ze szkół z gmin Ziębice miało możliwość na żywo 30 kwietnia br. oglądnąć mecz polskiej Ekstraklasy Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk.

Na mecz pojechała młodzież ze: Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach, Szkoły Podstawowej w Henrykowie oraz Szkoły Podstawowej w Lubnowie Wyjazd zorganizowało Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach we współpracy z dyrektorami wyżej wymienionych placówek oświatowych. Mecz był bardzo interesującym widowiskiem i obfitował w wiele akcji ofensywnych, a co najważniejsze bramek. Ku uciesze wszystkich dolnośląskich kibiców, w tym także naszych uczniów mecz zakończył się zwycięstwem Śląska Wrocław 3:1.

Wielkie podziękowania należą się opiekunom naszych dzieci: Grzegorzowi Łojowskiego – wicedyrektorowi Szkoły Podstawowej w Henrykowie, Tomaszowi Świderskiemu – nauczycielowi wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach oraz paniom ze Szkoły Podstawowej w Lubnowie Lucynie Piekarskiej – dyrektor szkoły oraz Barbarze Szpilarewicz – przewodniczącej rady rodziców. Opiekunowie poświęcili całe popołudnie oraz wieczór, aby towarzyszyć dzieciom w sportowej wyprawie do stolicy Dolnego Śląska. Oprawa meczu, sam obiekt oraz piłkarska atmosfera na trybunach na długo zostaną w pamięci młodych kibiców z Gminy Ziębice.

Ziębiczanie – młodsi i starsi pasjonaci sportu mieli też okazję do aktywnego wypoczynku w pierwszych dniach maja br.

1 maja 2918 r. w sali gimnastycznej Gminnego Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach odbył się turniej tenisa stołowego dla dzieci i dorosłych. W kategorii dziecięcej wystąpiło sześciu zawodników, rywalizując ze sobą systemem „każdy z każdym”. Pierwsze miejsce w turnieju zajął Kacper Bieńka, który wygrał wszystkie swoje mecze, na drugim miejscu uplasowała się Karolina Grzegorczyk, na trzecim Kacper Galik. Do turnieju dla dorosłych przystąpiło czterech zawodników: Marek Pietrzyk, Tomasz Polak, Adam Ksiądzyna i Piotr Siołek. Pierwsze miejsce w zawodach wygrywając wszystkie pojedynki zajął Tomasz Polak, na drugim miejscu sklasyfikowany został Adam Ksiądzyna, na trzecim Marek Pietrzyk. Wszystkie spotkania obserwował nestor tenisa stołowego w Ziębicach Pan Witold Mizerski, któremu kontuzja uniemożliwiła udział w zawodach.

2 maja 2018 r. na boisku sportowym Orlik Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach zorganizowało turniej tenisa ziemnego w grze deblowej dla młodzieży i dorosłych. Do zawodów zgłosiło się jedenastu zawodników. Turniej odbywał się w dwóch kategoriach: grupa zaawansowana i grupa podstawowa. Pierwsze miejsce w grupie podstawowej zajęła para: Gracjan Słomba i Damian Gaik, drugie Grzegorz Rybin i Piotr Rejnowski, trzecie Michał Chróst i Grzegorz Musiał. Grupę zaawansowaną pewnie wygrała para: Krystian Gałwa i Jędrzej Woyciechowski, drugie miejsce zdobyli: Szymon Mitak i Beata Rak, trzecie: Kacper Bieńka i Grzegorz Rybin.

3 maja 2018 r. na boisku sportowym Orlik o rozegrany został turniej piłki nożnej Żaków i Orlików. Już godzinę przed zawodami Orlik zapełniał się młodymi piłkarzami i rodzicami. W kategorii Żaków rywalizowały ze sobą trzy drużyny: Zamek Kamieniec Ząbkowicki, Akademia Piłkarska G.P. i Sparta Ziębice. Pierwsze miejsce w zawodach wywalczyła Akademia Piłkarska G.P. , która odniosła dwa zwycięstwa. Drugie miejsce zajął Zamek Kamieniec Ząbkowicki z jedną wygraną, na trzecim miejscu uplasowała się Sparta Ziębice. W drużynie Akademii Piłarskiej G.P. wystąpili: Wojciech Pęcak, Dawid Sarara, Wojciech Skowronek, Filip Lusa, Dominik Jaworski, Piotr Sowiński, Mateusz Sowiński, Patryk Skawiński, Fabian Misztal i Szymon Krucień. Najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju trenerzy wybrali Fabiana Misztala, najlepszym bramkarzem został Dawid Sarara. Po Żakach do zawodów przystąpili Orlicy, czyli dzieci z rocznika 2008 i młodsi. Tym razem niepokonaną drużyną została Sparta Ziębice, drugie miejsce zajął Zamek Kamienic Ząbkowicki, trzecie Akademia Piłkarska G.P. Drużynę Sparty reprezentowali: Emanuel Maciantowicz, Gabryś Stojanowski, Kamil Tutla, Krystyna Flis, Nikolas Iżyk, Piotr Kabała, Konrad Stępień i Jan Gruszka. Najwszechstronniejszym zawodnikiem trenerzy wybrali Krystynę Flis, najlepszym bramkarzem został Brajan Sztangret.

Podsumowanie turnieju przeprowadził Dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu Pan Andrzej Regner, który wręczył drużynom puchary oraz statuetki wyróżnionym zawodnikom. Słowa podziękowania należą się osobom , które przygotowały i przeprowadziły majowe zawody piłkarskie. Byli to Panowie: Maciej Łoś, Arkadiusz Ziółkowski, Przemysław Palmowski i Jerzy Rejnowski.

Andrzej Regner – dyrektor GCEiS w Ziębicach