Tydzień temu Kamieniec Ząbkowicki tętnił barwami i brzmieniami Wiosny Tulipanów. Po raz czwarty mieliśmy 2-dniową serię wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, wystaw i koncertów, spotkań i imprez, w czasie których mieszkańcy i goście, także dzięki sprzyjającej pogodzie mogli nacieszyć się wieloma atrakcyjnymi punktami programu i wspólnie spędzić czas.

Miłośnicy pięknej zabytkowej architektury, zabytków i dzieł sztuki, admiratorzy pięknych i pachnących kwiatów, zafascynowani słowem i ruchem teatralnym, pasjonaci spektakularnych widowisk przestrzennych kreowanych nowoczesnymi technologiami, wędkarze i myśliwi, sympatycy dobrej rozrywki, miłej zabawy, smacznego jedzenia – przy rewelacyjnej pogodzie całe rodziny, grona koleżeńskie, mieszkańcy gminy Kamieniec Ząbkowicki i jej goście – świętowali Wiosnę Tulipanów 2018.

Jednym z wydarzeń, które dostarczyło nadzwyczajnych emocji był pierwszy u nas i w okolicy przestrzenny spektakl laserowy. Pokaz wirtualnych obrazów w aurze epickiej muzyki, zamienił Pałac Marianny Orańskiej w wielki ekran, na którym zobaczyliśmy zarówno nawiązania do postaci księżniczki, która wybudowała kamieniecki pałac, jak i wartości, którymi kierowała się w życiu.

Było mnóstwo przeżyć duchowych i estetycznych, moc wrażeń dla oczu i uszu, a przede wszystkim całe dwa dni można było się świetnie poczuć w gronie bliskich i znajomych, spędzając wiele godzin na błoniach lub tarasach pałacowych. Zobaczmy raz jeszcze skrót fotokroniki obu dni IV Wiosny Tulipanów w Kamieńcu Ząbkowickim. Galerię ponad 600 zdjęć można obejrzeć w serwisie internetowej gminy Kamieniec Ząbkowicki.