W hali sportowej w Budzowie odbył się I Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Św. Floriana. Turniej dedykowany był wszystkim druhnom i druhom w podzięce za strażacką służbę i oddanie na rzecz lokalnych społeczności w trosce o ich bezpieczeństwo.

Organizatorami wydarzenia były: Klub Sportowy Społeczne Towarzystwo Siatkarskie Budzów, Ochotnicza Straż Pożarna w Budzowie, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Stoszowicach oraz Gmina Stoszowice. „Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego wyjątkowego wydarzenia, kierując szczególne podziękowania dla druha Ochotniczej Straży Pożarnej w Budzowie Dariusza Kluzy za pomysł, zaangażowanie i determinację.” – powiedział prezes OSP Budzów Jan Buła

Drużyny które wzięły udział to :OSP Budzów, OSP Przyłęk, STS Budzów, OSP Aby Do Mety, OSP Grodziszcze / Ostroszowice, OSP Tarnów, OSP Olbrachcice,  OSP Lutomierz, Volley Wolf Kiełczów

Klasyfikacja końcowa:

  • I miejsce – OSP Przyłęk
  • II miejsce – WOLF Kiełczów
  • III miejsce – OSP Budzów

Drużyny, które znalazły się na podium otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy, kubki i miśki.

11 maja jednostka OSP Budzów uczestniczyła  w Gali Finałowej II edycji Konkursu FLORIANY, która odbyła się w warszawskiej hali Torwar.

FLORIANY to Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów, który ma na celu promowanie i nagradzanie najlepszych inicjatyw społecznych realizowanych przez Ochotnicze Straże Pożarne samodzielnie oraz we współpracy z partnerami – samorządami, lokalnymi instytucjami, organizacjami, pracodawcami i przedsiębiorcami.

Strażacy z Budzowa zdobyli nominację do finału za współpracę  z jednostką Technisches Hilfswerk z Berlina i Hasici  z Czeskich  Skalic. Ku naszemu zdumieniu nasza inicjatywa po raz kolejny  w kategorii „Współpraca zagraniczna” znalazła się w najlepszej trójce  w skali całego kraju. Jest to dodatkowa motywacja do rozwijania naszej inicjatywy. Za wsparcie bardzo dziękujemy – mówią strażacy z OSP Budzów. – Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować organom, bez których ten sukces byłby niemożliwy. Dziękujemy: Zarządowi Gminnemu Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Stoszowice, Urzędowi Gminy Stoszowice, na czele z Pawłem Gancarzem –  mówi druh Łukasz Sikorski.

Udostępnione przez: OSP Budzów