Głośno, kolorowo, radośnie i z sercem było w sobotę na bardzkim Rynku. Wszystko za sprawą Klubu MotoFrankenstein, który przy współpracy z bardzkim urzędem zorganizował trzecią edycję Motoserca w Bardzie.

Głównym celem imprezy jest propagowanie oddawania krwi i zebranie jej jak najwięcej. W tym roku został pobity rekord poprzednich edycji i krew oddało 45 osób co dało 20 litrów 250 ml! Krew pobierali pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wałbrzycha w specjalnym krwiobusie.

Wydarzenie uświetniły występy dzieci, Pauli Bernaczek oraz Fundacji Oświatowej Salamandra. Były też konkurencje siłowe zorganizowane przez siłaczy z miejscowego klubu Red Dragon, które doskonale poprowadził prezes Marek Bernaczek oraz pokaz armwrestlingu przygotowany przez Black Skorpion. Dla dzieci baloniki i malowanie twarzy zorganizowało Centrum Kultury i Biblioteka. Doskonałym uzupełnieniem tego dnia była parada wampirów który przygotowała Katarzyna Przybylska. Swój sprzęt zaprezentowali także strażacy-ochotnicy z Barda oraz straż graniczna z Kłodzka. Na wszystkich dawców czekały pyszne pierniczki motosercowe, koszulki, blachy i naklejki oraz rozlosowane zostały spływy pontonowe ufundowane przez firmę Ski Raft, pizza z Verony oraz gadżety promocyjnej Gminy Bardo. Gwiazdą wieczoru był tradycyjnie już zespół Centrala 57, które jak zawsze rozgrzał bardzką publiczność, która długo nie chciała wypuścić ze sceny artystów.

Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański podziękował wszystkim za wielkie serce przy oddaniu krwi a na ręce Witka Wiśniewski głównego organizatora wydarzenia i członka klubu MotoFrankenstein dla wszystkich motocyklistów, którzy wzięli udział w akcji.