Czerwone jabłuszko przekrojone na krzyż, czemu ty, dziewczyno, krzywo na mnie patrzysz? Gęsi za wodą, kaczki za wodą, uciekaj, dziewczyno, bo cię pobodą! Ja ci buzi dam, ty mi buzi dasz, ja cię nie wydam, ty mnie nie wydasz! Mazurek, mazureczek, oberek, obereczek, kujawiak, kujawiaczek, chodźże Maryś, chodźże, chodź, chodź! Czerwone jabłuszko po ziemi się toczy, tego chłopca kocham, co ma czarne oczy. Gęsi za wodą, kaczki za wodą, uciekaj, dziewczyno, bo cię pobodą! Ja ci buzi dam, ty mi buzi dasz, ja cię nie wydam, ty mnie nie wydasz! Mazurek, mazureczek, oberek, obereczek, kujawiak, kujawiaczek, chodźże Maryś, chodźże, chodź, chodź! Żebym ja wiedziała, żeś ty chłopak stały, to by moje oczka za tobą patrzały. Gęsi za wodą, kaczki za wodą, uciekaj, dziewczyno, bo cię pobodą! Ja ci buzi dam, ty mi buzi dasz, ja cię nie wydam, ty mnie nie wydasz! Mazurek, mazureczek, oberek, obereczek, kujawiak, kujawiaczek, chodźże Maryś, chodźże, chodź, chodź! Tam, gdzie woda czysta, tam koniki piją, gdzie ładne dziewuchy, tam się chłopcy biją. Gęsi za wodą, kaczki za wodą, uciekaj, dziewczyno, bo cię pobodą! Ja ci buzi dam, ty mi buzi dasz, ja cię nie wydam, ty mnie nie wydasz! Mazurek, mazureczek, oberek, obereczek, kujawiak, kujawiaczek, chodźże Maryś, chodźże, chodź, chodź! Nie bijta się chłopcy, na Boga Świętego, nie wyjdę za wszystkich, tylko za jednego. Gęsi za wodą, kaczki za wodą, uciekaj, dziewczyno, bo cię pobodą! Ja ci buzi dam, ty mi buzi dasz, ja cię nie wydam, ty mnie nie wydasz! Mazurek, mazureczek, oberek, obereczek, kujawiak, kujawiaczek, chodźże Maryś, chodźże, chodź, chodź!

Młodzi artyści z Chóru „Bez Batuty” to uczennice i uczniowie Zespołu Szkół w Michałowicach. Chór założono w 2002 roku. Śpiewają w nim dzieci od pierwszej klasy szkoły podstawowej po ostatnią klasę gimnazjum, a także absolwenci. Na co dzień przygotowują oprawę muzyczną uroczystości szkolnych, uświetnia wydarzenia patriotyczne oraz występuje na  festynach. Zespół prowadzą panie: Beata Kuczmańska, Elżbieta Okarma i Magdalena Pasterz. Chór ma za sobą szereg koncertów podczas prestiżowych wydarzeń regionalnych w Małopolsce i ogólnopolskich.  Wizytówką chóru są płyty. W 2014 nagrano płytę z kolędami i pastorałkami  pt. „Kolędy czas”, a w czerwcu tego roku ukazała się druga płyta pt. „Hop na ludowo” z repertuarem piosenek ludowych opracowanych w nowych oryginalnych aranżacjach. Nakręcone przez chór teledyski pt. „Uciekali”, „Matczyne ręce”, „W moim ogródeczku” czy prezentowane dzisiaj „Czerwone jabłuszko” są bardzo często oglądane w serwisach społecznościowych. Kilka miesięcy temu wystąpili w talent show TVN-u „Mam talent” i zaskarbili sobie serca publiczności.

W samo południe”  – w niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.