Żyj, chwilą co tak zawsze za krótko trwa na zakręcie dnia. Mknij, na oślep gnaj, poczuj na twarzy wiatr, ożywczy wiatr. Śnij, przeskocz i rwij to, co najsłodsze jest rozpływa się. Trwaj, powstań i walcz, szczęśliwie wygraj dziś swoje życie. Goń, odnajdź i chroń co w życiu najpiękniejsze, najcenniejsze, to, co chwytasz w dłoń, co w sercu jak najskrytsze, jeszcze silniej. Bierz, syć się i ciesz tym, co ci daje świat – jest tego wart. Daj, w zielone graj, rób co najbardziej chcesz, choć chwile dwie. Śnij, przeskocz i rwij to, co najsłodsze jest rozpływa się. Trwaj, powstań i walcz, szczęśliwie wygraj dziś swoje życie. Goń, odnajdź i chroń, co w życiu najpiękniejsze, najcenniejsze, to, co chwytasz w dłoń, co w sercu jak najskrytsze. Jeszcze silniej. Goń…

„W tobie jest magia, a tego się nie da oszukać” – tak o Roksanie Węgiel powiedziała Edyta Górniak. 13-letnia wokalistka ze łzami w oczach wykonała piosenkę „Żyj” i w lutym 2018 r. wygrała pierwszą polską edycję talent show „The Voice Kids” emitowanego przez TVP. To jednak nie był debiut wyjątkowo utalentowanej nastolatki z Jasła. Od zawsze lubiła różnego rodzaju występy. Gdy miała 4-5 lat, rodzice zapisali ją na zajęcia gimnastyki artystycznej w Miejskim Domu Kultury w Jaśle. Równocześnie trenowała taniec towarzyski w Studio Tańca Podkarpacie. Wzięła udział w wielu turniejach, zajmując wysokie miejsca. Ma klasę taneczną E. Szukając zajęć z akrobatyki, dziewczynka trafiła do sekcji ASW Judo Jasło, gdzie poznała tajniki tego sportu i wspaniałych ludzi. Zwiedziła wiele interesujących miejsc i przeżyła niezapomniane przygody, jeżdżąc na ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje judo m.in. do Rumunii, Niemiec i na Słowację. W nagrodę dla najlepszych zawodników była Disneylandzie pod Paryżem, gdzie spędziła cudowne chwile, zwiedziła stolicę Francji i odwiedziła tam inne miejsca. Obecnie Roksana ma pomarańczowy pas. Przygodę ze śpiewem zaczęła na obozie… judo w Chorwacji, gdzie na konkursie karaoke, ujawnił się jej wokalny talent.  Zaśpiewała tam „My, Cyganie” i otrzymała bardzo pochlebne recenzje. Po powrocie do domu opowiedziała całą historię mamie, zaprezentowała piosenkę i uznały, że pójdą na przesłuchania, kwalifikujące na wokalne zajęcia Jasielskiego Domu Kultury.  Roksana miała wtedy 8,5 roku.  I tak zaczęła się jej przygoda ze śpiewem, która trwa do dziś. Ma za sobą wiele występów i laurów za wokalne popisy podczas rozmaitych konkursów. Gdy usłyszała o castingu do „Voice Kids” postanowiła spróbować. W najśmielszych snach nie przypuszczała, że może program wygrać. „Żyj” to piosenka o podążaniu za marzeniami i pielęgnowaniu w życiu rzeczy najważniejszych – tych najbliższych sercu. O pierwszym wykonaniu piosenki na swoim blogu napisał Krzysztof Kotowicz napisał m.in.: „Od pierwszej do ostatniej zaśpiewanej frazy, Roksana każdą nutę oddaje słuchaczom całą sobą. Od dorosłej osoby trudno wymagać perfekcji podczas plebiscytowego występu, ale gdy w takich okolicznościach nastolatka waży tembr głosu i maluje nim przesłanie z kluczowym słowem „Żyj!”, to stawia na baczność nie tylko zmysł słuchu, ale też otwiera – jakże często pozamykane – przestrzenie serca.” Muzykę i słowa napisał Juliusz Kamil – twórca nowej polskiej kreatywnej fali. Klip ukazał się w sieci 6 kwietnia 2018 r. Po dwóch dniach ma ponad 270 tys. odsłon, ponad 33 tys. polubień, a profil Roksany Węgiel na Vevo zdobył ponad 22 tys. subskrypcji. Na Instagramie obserwuje ją prawie 115 tys. osób.

W samo południe”  – w niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.