Na terenie Lokalnej Grupy Działania „Qwsi” gościli uczestnicy projektu „OWES dla subregionu jeleniogórskiego”.

Wizyta studyjna trwała w dniach 25 – 26 marca 2018 r. Rozpoczęła się od zwiedzania „sali rozpraw sądowych szajki ząbkowickich grabarzy” w Izbie Pamiątek Regionalnych w Ząbkowicach Śląskich oraz jedynej w Polsce Krzywej Wieży i ruin ząbkowickiego zamku. Później udali się do Złotego Stoku, gdzie zwiedzili Izbę Pamięci, która opowiada o historii górnictwa w Złotym Stoku i Muzeum Minerałów.Po zwiedzaniu przyszedł czas na „escape roomy”.„Escape Room to gra pełna niespodzianek, łamigłówek i pułapek. Zamknięci w niewielkiej grupie znajomych, macie godzinę na wydostanie się z jednego z trzech starannie przygotowanych pokoi, kryjących w sobie tajne przejścia, ukryte skrzynie, manualne i elektroniczne zagadki i wiele innych”.

Na terenie Kopalni Złota w Łamaczu (potoczna nazwa budynku kruszarni rudy arsenu, z której wydobywano złoto w Złotym Stoku) nasi goście mieli możliwość przejścia w świat wyobraźni, gier przygodowych i zagadek: Lew, Czarownica i Stara Szafa to podróż przez historię zawartą w starych, zakurzonych książkach… Trójkąt bermudzki to rejon geograficzny w którym w niewyjaśnionych okolicznościach zaginęło najwięcej statków w historii żeglugi morskiej… Tajemnica Sztolni Czarnej to złotostocki chodnik kopalniany, który tylko częściowo jest udostępniony zwiedzającym…

W trakcie wizyty studyjnej odbyły się także warsztaty fotograficzne. Drugiego dnia uczestnicy wizyty studyjnej udali się do Złotego Stoku do Kopalni Złota, gdzie na gości czekał m.in. przejazd kolejką, zwiedzanie Sztolni Gertruda i Sztolni Czarnej. Organizator wizyty, czyli Stowarzyszenie LGD „Qwsi”, jak i wszyscy gospodarze, z którymi nasi goście mieli okazję się spotkać, mają nadzieję, że wizyta, spotkania, udział w warsztatach, rozmowy, możliwość wymiany doświadczeń zaowocuje dalszą współpracą.