Znany jest już kalendarz imprez wędkarskich, które zorganizuje ząbkowickie Koło PZW w roku 2018. W sumie zaplanowano ich sześć, a trzy z nich będą zaliczane do dodatkowej kategorii Wędkarz Roku 2018 Koła PZW Ząbkowice Śląskie.

Wędkarzem Roku zostanie osoba, która w zawodach rangi mistrzostw koła: grunt 22 kwietnia, spławik 13 maja, spinning 9 września, zdobędzie najlepsze miejsca i zgromadzi na swoim koncie jak najmniej punktów – tłumaczy podstawowe zasady konkursu prezes ząbkowickiego koła Daniel Ciepierski. To jedna z licznych innowacji, które wprowadzamy w tym roku odnośnie zawodów wędkarskich. Chcemy je uatrakcyjnić i zachęcić wszystkich naszych członków do uczestnictwa. Dodam tylko, że zarząd koła postanowił, że podczas zawodów będą też losowane niespodzianki dla uczestników, po to, by nawet ci, którzy nic nie złowili mieli szansę na zdobycie nagród rzeczowych. – kończy.

Pierwsze zawody koła odbędą się już w niedzielę 22 kwietnia 2018 r. na zbiorniku Topola. Będą to zawody gruntowe trwające 5 godzin, a uczestnicy będą łowili tylko na jedną wędkę. Zwycięzcy kategorii OPEN oraz SENIOR +55 lat, mają zagwarantowany bezpłatny start na Mistrzostwach Okręgu PZW Wałbrzych. Na pozostałych czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Koło PZW Ząbkowice Śląskie zachęca do uczestnictwa wszystkich chętnych.