Ząbkowicki Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl „Ratuj się kto rodzi!”  (twórców spektaklu „Żona do adopcji, wystawianego w roku 2017 w Ząbkowickim Ośrodku Kultury). Spektakl będzie prezentowany w piątek 11 maja 2018 r. o godz. 18:00 w Ząbkowickim Ośrodku Kultury.

Głównymi bohaterami sztuki są Andy i Roger. Andy to mężczyzna, jeszcze dosyć młody, mający za sobą hulanki i swawole, a przed sobą odpowiedzialność przez duże „O”. Wszystko za sprawą przyszłego potomka. I niby wszystko powinno być dobrze, gdyby nie jego najserdeczniejszy przyjaciel, Roger (…) błyskotliwy, inteligentny, śmiały, o wielu twarzach wystawiający swojego właściciela na wiele prób. Andy prowadzi rozmowy ze swoim spersonifikowanym przyjacielem. Wspólnie szukają sposobu, jak poradzić sobie z osamotnieniem, humorami ciężarnej żony i czekającym go ojcostwem. Poczynania obu bohaterów to podszyta czarnym humorem komedia, na dnie której kryje się prawda związana z obawami i lekami człowieka mającego sprostać arcyważnemu zadaniu jakim jest ojcostwo. Zabawne dialogi, komiczne sytuacje, błyskotliwe komentarze do spraw damsko-męskich, a do tego fenomenalna wiwisekcja męskiej natury i postrzegania świata przez pryzmat… Rogera. To wszystko sprawia, że ta oryginalna sztuka jest inteligentną rozrywką z drugim dnem. Ucieszy i rozbawi zarówno prawdziwych macho, jak i ortodoksyjne feministki.

Obsada: Andy – Marek Pituch, Roger – Jakub Wons. Reżyseria – Grupa Scenografia – Adam Grządziel. Produkcja: Teatr OLD TIMERS GARAGE, Katowice.