Od końcówki kwietnia br. będzie można dojechać pociągiem relacji Nysa – Kłodzko Główne. Wśród stacji, na których będzie się zatrzymywać w Kamieńcu Ząbkowickim, Doboszowicach i Bardzie. Trasę będzie obsługiwać spółka Polskie Linie Kolejowe.

Według informacji przekazanej przez członka zarządu województwa opolskiego Szymona Ogłazę połączenia zostaną wprowadzone do rozkładu jazdy pociągów na okres próbny od 28 kwietnia do 30 września 2018 r., przy czym pomiędzy 23 czerwca a 30 września zmianie może ulec ustalony obecnie rozkład jazdy. Wynikać to ma z planowanych zmian w organizacji tras realizowanych przez PLK. Jak wyjaśnił przedstawiciel UMWO „od 28 czerwca prowadzony będzie stały monitoring podróżnych na trasie Nysa – Kłodzko Główne, a dalsze utrzymanie połączeń uzależnione będzie od potencjału przewozowego i możliwości budżetu województwa opolskiego”.

Obok kilku starostów i burmistrzów z województwa opolskiego, którzy starali się o przywrócenie tego połączenia, był też jeden włodarz  z Dolnego Śląska – wójt gminy Kamieniec Ząbkowicki. Marcin Czerniec napisał na swoim Facebooku m.in.: „Po kilku latach starań udało się przekonać województwo opolskie do wprowadzenia oczekiwanego przez mieszkańców – nie tylko Gminy Kamieniec Ząbkowicki – połączenia pomiędzy gminą Kamieniec Ząbkowicki a Nysą. Pociągi będą się zatrzymywać w Kamieńcu i Doboszowicach! To niewątpliwy sukces, gdyż od wielu lat mieszkańcy postulowali, aby przywrócić te połączenia i dać możliwość skomunikowania się dużej grupie osób.”