Zabrakło miejsca na dialog. Wybrałaś wojenną ścieżkę. Podarłaś serca dekalog. Odeszłaś w proteście przeciwko sobie i światu, przeciwko prawu ciążenia. Odeszłaś z siłą granatu i zniknął dylemat. Zniknął dylemat. Odsypiam bitwy i krzyki. Otwieram wolności okno. I nagle wracasz we wnyki, a z Tobą samotność.  I nie ma miejsca na dialog. I znowu wojenna ścieżka. Kolejny raz drzesz dekalog. I znikasz w proteście. Znikasz w proteście.

Paweł Leszoski tworzy muzykę z pogranicza dream popu i indie-folku, jest wokalistą, autorem tekstów, kompozytorem i gitarzystą. Pseudonim „Leski” to parafraza nazwiska. Debiutancka płyta Leskiego ukazała się w 2015 r. Już w 2014 r. odbył wspólną trasę koncertową z Edytą Bartosiewicz. W tym samym roku zagrał również kilka koncertów z amerykańską artystką sceny niezależnej Lemolo stanowiących część jej europejskiej trasy. Meagan określiła jego muzykę mianem „dream-folku”, czyli mieszaniny dwóch wymienionych wyżej gatunków. W 2016 r. zagrał koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej transmitowany na antenie Radiowej Trójki. O swojej twórczości mówi: „Składam słowa. Scalam dźwięki. Śpiewam. Cieszą mnie pogranicza gatunkowe.” Skomponował muzykę do instalacji artystycznej Anny Król „Las Głosów” w ramach Festiwalu Skrzyżowanie Kultur 2016. W jednej z recenzji o Leskim napisano: „Skromny i naturalny. Żyjemy w czasach, w których zaistnienie na rynku (w świadomości słuchacza) w głównej mierze wiąże się z pokazywaniem w telewizji śniadaniowej, w robieniu zamieszania wokół premiery i innymi zabiegami PR. Jednak moim zdaniem w przypadku tego artysty jest to zbyteczne. Jego muzyka broni się sama, ale takie są prawa rynku i trzeba się na nie zgadzać. (…) W swoich tekstach nie popadł w banał. (…) Warstwa liryczna, miejscami bardzo intymna, pokazuje artystę jako niezwykle wrażliwego i wyczulonego na piękno człowieka. Na pozór lekkie i minimalistyczne kompozycje urzekają swoim wyrazem, a wszystko spina doskonały wokal artysty. (…) Paweł jest posiadaczem bardzo miękkiego, delikatnego jednak charyzmatycznego i wyrazistego głosu. (…) Leski pokazał, że można tworzyć w języku polskim utwory, które na długo pozostają w słuchaczy. Pokazał, że nie trzeba się napinać i puszyć. Mądre teksty ubrane w piękne dźwięki tradycyjnej mandoliny, banjo czy gitary akustycznej dały intrygujący splot dźwięków, brzmień i znaczeń. Krążek ma w sobie niesamowity spokój. Rozsiądźcie się wygodnie i pozwólcie by te dźwięki Was oplotły i zabrały w wyjątkową podróż.” Piosenka „Lepiej wcale” została nagrana na samym początku drogi artystycznej Leskiego, bo niemal cztery lata temu.

W samo południe”  – w niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.