Najlepszym tancerzem imprezy okazał się bboy Alien Bielsko Biała w walkach 1 vs 1 i najlepsza bgirl to Houston z Łodzi. Taki był finał sobotniej drugiej edycji Silver Hill w Srebrnej Górze. Do tego uroczego miasteczka (formalnie wsi) zjechali się pasjonaci breakdance z całej Polski, a nawet goście zagraniczni.

Srebrnogórska Przestrzeń Artystyczna od południa do późnych godzin wieczornych dosłownie pulsowała mocnymi rytmami. Najpierw oczywiście były profesjonalne warsztaty, następnie rozegrane zostały „bitwy” w poszczególnych kategoriach związanych z wiekiem i „stażem” tanecznym uczestników. Zapowiadana przez nasz portal impreza, podobnie jak rok temu, okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, co sygnalizowaliśmy w naszym okienku Instagram. Jak się okazuje breakdance przyciąga jak magnes i stanowi wielką frajdę. Bawili się doskonale tancerze, jak i kibicujący im rodzice, rodzeństwa, babcie i dziadkowie czy rówieśnicy co pokazaliśmy m.in. w naszym serwisie #dzieje_się_teraz

Silver Hill 2 – od południa w Srebrnogórskiej Przestrzeni Artystycznej trwają breakdance’owe bitwy – #dzieje_się_teraz Za nami zmagania najmłodszych – warto tu być! Relacja wkrótce w naszym portalu

Opublikowany przez Zabkowice4YOU.PL Sobota, 14 kwietnia 2018

Atmosfera świetnej kilkugodzinnej zabawy to niewątpliwy sukces organizatora imprezy, którym był Paweł Jochymek „Pastor” – pomysłodawca Silver Hill. Nieodzowna była współpraca z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji z siedzibą w Srebrnej Górze. Zaangażowanie całej ekipy pod kierunkiem dyrektora Norberta Szandrowskiego, nie po raz pierwszy, wyzwala mnóstwo energii, czego efektem jest to, że w małej miejscowości dzieje się tak duża impreza. Kolejne bitwy prowadził Gregory przy muzyce z gramofonów DJ Domela i DJ Markowy oraz Wit Olda dającego ogrom dobrych decybeli na perkusji. Poza centrum bitewnym cały czas trwały przygotowania do występów, komentarze po zejściu ze sceny, a w kuluarach i wokół „Aniołka” trwały gorące rozmowy wszystkich przybyłych tego dnia do Srebrnej Góry.

IMPREZA W OBIEKTYWIE ZĄBKOWICE4YOU.PL:

Umiejętności tancerzy oceniało profesjonalne jury:

 • Paweł Kamiński (Pawlotti) – doświadczony tancerz, założyciel grupy Haribo Crew, czyli najlepszej szkółki na Pomorzu i jednej z najlepszych w naszym kraju, członek ekipy The Hurpaguns,  która popularyzuje breakdance zarówno w Polsce jak i na arenie międzynarodowej.
 • Piotr Zawidzki – a.k.a Bboy Zawisza pochodzący z Bielska-Białej, reprezentuje ekipę Bielskill Crew. Jego przygoda z breakdance zaczęła się w 2002 r. Do wszystkich sukcesów doszedł ciężką pracą, ucząc się na początku jedynie z teledysków. Nigdy nie chodził na zajęcia ani warsztaty, dzięki temu wykreował swój własny styl. Jedyną jego inspiracją jest macierzysta ekipa Bielskill. Od wielu lat biorze udział w licznych zawodach w całej Polsce i za granicą, stając wiele razy na podium już od 2006 r. Największym osiągnięciem jest wygrana Redbull BC ONE Poland 2017, a następnie reprezentowanie Polski na zawodach tanecznych w Amsterdamie.
 • Bgirl Paulina Breaknuts Crew – reprezentuje ekipę Breaknuts i pochodzi z Wrocławia. Breakingiem zajmuje się od 2004 r., stawia na styl i oryginalność. Wielokrotnie zaznaczała swoją obecność w czołówce bgirlingu na świecie, m.in. zdobywając dwukrotnie 1 miejsce na Outbreak Europe na Słowacji, dwukrotnie 1 miejsce na Unbreakable w Belgi czy dochodząc do półfinału na Freestyle Session w Los Angeles.
Ostatecznie wyniki tanecznych bitew wyglądają następująco:
3vs3 Breaking Pro:
 • 1 miejsce Gregory BWA Breakers, Fiksa, Martin
 • 2 miejsce Sapa, Alien, Domin
 • 3 miejsce Matyz BWA Breakers, Futo, Kałuża
1vs1 Kids battle dla początkujących:
 • 1 miejsce – Gibson BWA Breakers
 • 2 miejsce – Nati BWA Breakers
 • 3 miejsce – Filip BWA Breakers
Kids battle do lat 16
 • 1 miejsce Houston – Łódź
 • 2 miejsce Tati – Oborniki Śląskie
 • 3 miejsce Przemo BWA Breakers – Bielawa
IMPREZA W OBIEKTYWIE GOKSIR SREBRNA GÓRA: