Gdzieś na dnie twojego serca pozostał tylko żal. W ciemności deszczu łza. Gdzieś na dnie twojego serca ukrywasz wiarę swą. Wszystko, to co masz w deszczu łez. Odwagi dość masz na pewno, bo każdy w sobie ma siłę, która trwa. Wystarczy dzień, jedna chwila. Zapomnij co to żal. Zapomnij co to strach. Gdzieś na dnie twojego serca pomóż mi znaleźć nadzieję. Gdzieś na dnie twojego serca w ciemności deszczu łez ukrywasz wiarę w to, że kochać chcesz! Usłyszeć chcesz swoje myśli, bo każdy w sobie ma chwilę, która trwa. Pokochać chcesz tez jak inni. To miłość przecież jest pragnieniem naszych serc. Gdzieś na dnie twojego serca pomóż mi znaleźć nadzieję. Gdzieś na dnie twojego serca, w ciemności deszczu łez ukrywasz wiarę swą.

Zespół „Cree” powstał w 1993 roku w Tychach z inicjatywy trzech niespełna 16-letnich chłopców – Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa. Pomysłodawcą nazwy był muzyk Ryszard Riedel – niezapomniany wokalista grupy „Dżem”. Ojciec Sebastiana fascynował się historią i życiem Indian, sam chciał w przyszłości mieć zespół o takiej nazwie. Rok 1997 okazał się dla zespołu rokiem ogólnopolskiego debiutu – wystąpił na I Festiwalu Młodej Kultury w warszawskiej Stodole, potem w tym samym roku zdobył Grand Prix VI Olsztyńskich Nocy Bluesowych. Następnie grupa wystąpiła na Famie w Świnoujściu, a koncert został zarejestrowany przez TVP. Zaraz potem w październiku zespół zagrał w Sali Kongresowej jako support Johna Mayalla. Jedna z gazet napisała wówczas: „Bez kompleksów zagrali własny repertuar, ciekawy hołdujący rockowej tradycji, zwłaszcza tej spod znaku The Rolling Stones”. W 2009 r. miało miejsce kolejne ważne wydarzenie w historii zespołu. W pięknej scenerii Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, przy współudziale orkiestry kameralnej AUKSO z Tychów pod kierownictwem Marka Mosia, dyrygenta i dyrektora orkiestry, zespół Cree obchodził kolejny swój jubileusz 15-lecia działalności artystycznej. W 2013 r., utworem „Jestem tu dla Ciebie”, zespół Cree zdobył nagrodę główną na Sopot Top Trendy Festiwal oraz nagrodę specjalną słuchaczy RMF Maxxx. Mottem zespołu i jego myślą przewodnią są słowa często używane przez Sebastiana Riedla „żeby żyć trzeba grać, żeby grać trzeba żyć”.

W samo południe”  – w niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.