Niesamowicie trudną, ponad 8-kilometrową trasę z ponad 50 przeszkodami, w mrozie, lodowatej wodzie, przy opadach śniegu pokonało 221 dorosłych zawodników z całej Polski. Dzieci również podjęły wyzwanie i nie dały się pokonać trudnym warunkom atmosferycznych. Na starcie stanęło 45 odważnych, zahartowanych zawodników w przedziale wiekowym 3 do 14 lat. W tej kategorii wiekowej wszyscy byli zwycięzcami.

24 lutego 2018 roku, na terenie Średniowiecznej Osady Górniczej, Kopalni Złota i Skaliska w Złotym Stoku, odbył się pierwszy bieg przeszkodowy Run4Gold zorganizowany przez Biuro Turystyki Niekonwencjonalnej „AZYMUT” Marta Adamiak, przy wsparciu burmistrz Złotego Stoku Grażyny Orczyk.

Niesamowicie trudna trasa, ciężkie warunki atmosferyczne to prawdziwe wyzwanie dla każdego biegacza. Trzeba przyznać, że wszyscy zawodnicy to prawdziwi twardziele. Ciężko było obserwować bieg jako kibic, natomiast to czego dokonali zawodnicy wyzwala uczucia pełnego podziwu i szacunku. Oryginalnie  zaprezentowała się na trasie rodzina smerfów w cudownych strojach, fantastycznie pozytywnym nastawieniu, radosnych twarzach i gorących sercach. Fajnie jest być pozytywnie zakręconym.

Zwycięzcy biegu w kategorii Open – Mężczyźni:

  1. Oniszczuk Bartosz – Mirsk – 01:20:59
  2. Tomkiewicz Bartosz – Pieszyce – 01:25:05
  3. Jarosz Dawid – Bystrzyca Kłodzka Aby Do Mety – 01:26:42

Zwycięzcy biegu w kategorii Open Kobiety:

  1. Kocanda Alina – Opole Rajsport – 01:46:36
  2. Winczura Agata – Dzierżysław Eko-Okna Runners – 01:55:38
  3. Grobelna Aleksandra – Brzeg Dolny Xrunners – 01:58:30

W kategorii Najlepsza Złotostoczanka  i Najlepszy Złotostoczanin  nagrodzeni zostali Angelika Karkulowska i Jarosław Śledziak

Gratulujemy serdecznie organizatorom, wolontariuszom i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację biegu. Mamy nadzieję, że zawodnicy długo będą pamiętać swój udział w tej niesamowitej przygodzie.

Udostępnione przez: UM Złoty Stok