Już po raz czwarty rusza w naszym rejonie Ekstremalna Droga Krzyżowa. Trasa, której patronuje św. Florian jest dokładnie ta sama co w poprzednich latach.

Ekstremalna Droga Krzyżowa wymaga opuszczenia strefy komfortu i powiedzenia Panu Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, jestem, bo chcę się z Tobą spotkać. Uczestnicy będą rozważać stacje Drogi Krzyżowej, będą mieć czas na kontemplację. Nie ma rozmów – jest modlitewna cisza.

Tak, jak w całej Polsce, ząbkowicka Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w piątek 23 marca 2018 r. o godz. 20:00 Mszą św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (piastowanym przez księży Pallotynów). Trasa wynosi 39 km, a przewyższenia sięgają ponad 670 m n.p.m. Szlak modlitewnej peregrynacji prowadzi przez: Tarnów, Nowy Grochów, Budzów Kolonię, Srebrną Górę, Nową Wieś Kłodzką, Podlesie, Dzikowiec, Słupiec, Ścinawkę Średnią, Ratno do Wambierzyc, gdzie pątnicy dotrą do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin.

Osoby pragnące zarejestrować się do ząbkowickiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej mogą to uczynić za pośrednictwem serwisu internetowego – klikając TUTAJ – lub osobiście w Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich (ul. Piastowska 7).