Jestem blisko. Nie musisz się już bać. We mnie znajdziesz wszystko, bo tyle umiem dać. Gdy blisko jesteś, świat nie przeraża mnie, a gdy podasz rękę całością stanie się. Nie ma mnie bez ciebie. Beze mnie nie ma cię. Bez ciebie nie ma mnie, nie. Zawsze blisko. Nie trzeba już się bać. Ty i ja to jedno dopóki życie trwa Współistnienie. Nie ma mnie bez ciebie, Beze mnie nie ma cię. Bez ciebie nie ma mnie, nie. Jestem blisko. Nie musisz się już bać. We mnie znajdziesz wszystko, bo tyle umiem dać. Gdy blisko jesteś, świat nie przeraża mnie, a gdy podasz rękę całością stanie się.

Kilkuminutowa animacja opowiada o relacji człowieka z naturą, która uzupełnia się w magicznym tańcu. Film odwołuje się do kultury słowiańskiej, a tytułowa Czarna Polana to miejsce, gdzie spotykają się i przenikają trzy dziedziny sztuki – animacja, muzyka i taniec. Wokalną aurę ekranowego spektaklu choreograficznego kreuje Kayah. Muzykę do etiudy skomponował Atanas Valkov – kompozytor, multiinstrumentalista i producent muzyczny pochodzenia bułgarskiego, który napisał muzykę do m.in. filmów: „Legendy Polskie” w reżyserii Tomasza Bagińskiego. Choreografię przygotowała Katarzyna Kizior – tancerka, pedagog, choreografka, która profesjonalną edukację rozpoczęła od nauki baletu i tańca ludowego w Państwowej Szkole Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi, zaś w swojej twórczości pasjonuje się sztukami performatywnymi oraz wpływami społecznymi i politycznymi na kulturę, sztukę oraz cielesność. Spektakularnym walorem „Czarnej Polany” jest jednak obraz, nad projektem którego pracowało sześciu animatorów zaproszonych do współpracy przez Tomasza Bagińskiego. Tego nazwiska nie trzeba objaśniać nikomu, kto zna kreatywną i fenomenalną twórczość tego reżysera filmów animowanych oraz autora cyfrowych efektów specjalnych do filmów i gier komputerowych. W „Czarnej Polanie”, opublikowanej zaledwie kilka dni temu, widzimy epicką opowieść o spotkaniu dwóch światów uosabianych przez subtelną dziewczynę Gaję i mocarnego mężczyznę Kowala.

W samo południe”  – w niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.