A ty mnie kłam, bujaj mnie do snu. Wymyśl dla mnie żart, z nieistniejących słów. Prawda jak szerszeń, jak giez. Ty zimna wojna, a ja zimny kraj. Prawda jak szerszeń, jak śmierć. Nie chcę prawdy, nie chcę żadnych prawd. A ty mnie karm, głodny jestem bzdur, trzymaj mnie za kark, do oczu syp mi sól. Prawda jak szerszeń, jak giez. Ty zimna wojna, a ja zimny kraj. Prawda jak szerszeń, jak śmierć. Nie chcę prawdy, nie chcę żadnych prawd. Prawda jak szerszeń, jak giez. W martwe oczy kłam. Skrzyżuj palce dwa. Wszystkich zmysłów naraz pozbaw mnie. Nie będzie wcale źle. Będzie mi tylko lżej.

Formacja MJUT pochodzi z Działdowa. Muzycy udali się nad morze w poszukiwaniu wyzwań i inspiracji i zadebiutowali w 2007 r. piosenką „Do końca wszystkiego”. Utwór trafił na składankę „minimax pl 4″ i zawojował anteny radiowe. Pierwsza płyty „Akcja ratowania ślimaków” z 2011 r. pełna była dusznych i mrocznych dźwięków oraz opowieści o zmaganiach młodości ze światem. Płyta spotkała się z życzliwym przyjęciem publiczności i krytyków, którzy podkreślali dojrzałe łączenie różnych muzycznych światów. Drugi album zatytułowany „9″ pojawił się 5 lat później. Młodzi eksperymentatorzy, których znakiem szczególnym były gitarowe pejzaże urozmaicane wysmakowaną elektroniką, dojrzeli i przeobrazili się w świadomych artystów, potrafiących nadać swoim pomysłom i emocjom bardzo konkretną formę. Nowe piosenki to przede wszystkim świadomy wybór melodii i lekkości, choć kilku z nich patronuje nie mniejszy smutek niż tym, które znalazły się na naszym pierwszym albumie. To szczere i proste komunikaty na temat absurdów rzeczywistości i gorzkiej strony życia we dwoje. Niespełna miesiąc temu okazał się nowy MJUT-owy klip z piosenką „Nie chcę prawdy”. Muzyków tylko słyszymy, bo kreskówkowa fabuła widoczna na ekranie zaprasza do wyprawy po wyobraźni.

W samo południe”  – w niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.