Gdy przyjdzie czas opowieść snuć, ze wszystkich sił odnajdę cię. Bezpieczny mróz otulił już samotny las rozdartych drzew. Tak długo w ciszy będą trwać dopóki zima odda świat. Jak dużo niebo może znieść – gdy modlę się…, gdy modlę się… Ile ptaków, ile burz nie ma blizn. Skąd wiedzieć już czy moje łzy udźwignie też…, udźwignie też… Gdy przyjdzie czas opowiem mu: nie było łatwo wiosną być. Każdemu płacić przyszło tu, by zmienić ziemie w dywan pstry, by drzewa mogły dalej być, dopóki świat będzie chciał żyć. Jak dużo niebo może znieść – gdy modlę się…,  gdy modlę się… Ile ptaków, ile burz nie ma blizn. Skąd wiedzieć już czy moje łzy udźwignie też…, udźwignie też…

„Ile udźwignie niebo” – song, który zdobył laur najlepszego utwory w konkursie debiutów podczas ubiegłorocznego festiwalu polskiej piosenki w Opolu. Słyszymy tu charakterystyczny wokal Marty Fitowskiej, która jest studentką klasy śpiewu jazzowego na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Należy dodać, że jest ona także autorką słów i wspólnie z Łukaszem Spoczyńskim skomponowała melodię. Mamy więc bardzo autorskie i ambitne zarazem artystyczne cacko, jakich mało jest na krajowej scenie muzyki pop. Marta jest liderką formacji „MOA” założonej w 2015 r., która po przejściu eliminacyjnego wąskiego gardła, wystąpiła w 2017 r. w Opolu. Mają już za sobą serię udanych koncertów w Polsce, ale także w Chinach, gdzie pojawili się m.in. w Pekinie i Szanghaju. Po kilku miesiącach scenicznej ciszy, niecałe dwa tygodnie temu zaprezentowali swój pierwszy klip video. Oczywiście, wielu sympatyków zespołu czekało od premiery piosenki „Ile udźwignie niebo” na jej wersję z fabułą. Warto zobaczyć i posłuchać.

W samo południe”  – w niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.