W Ziębicach, podczas Sportowej Gali 2017, przygotowanej przez Gminne Centrum Edukacji i Sportu we współpracy Ziębickim Centrum Kultury podsumowano sukcesy  miejscowego środowiska sportowego w minionym roku. Najlepsi z najlepszych otrzymali okolicznościowe wyróżniania.

W tym roku laury przyznawało 5-osobowe jury. W skład tego gremium weszli: wiceburmistrz Ziębic Tomasz Bafia, Rafał Śledź – kierownik Wydziału Funduszy Zewnętrznych, Rozwoju i Promocji w Urzędzie Miejskim, dyrektor Ziębickiego Centrum Kultury Mirosław Masłowski (z zamiłowania sportowiec), a z ramienia Gminnego Centrum Edukacji i Sportu  dyrektor Andrzej Regner oraz Jerzy Rejnowski – referent ds. sportu i oświaty. Każda z wymienionych osób oceniała indywidualnie osiągnięcia nominowanych w poszczególnych kategoriach przyznając punkty w skali od 1 do  5. Poniżej zamieszczamy wyniki plebiscytu.

Kategoria: Impreza sportowa roku

VI Półmaraton Henrykowski: bieg został zorganizowany 12 sierpnia 2017 r., dodatkowo odbył się bieg na 10 km nazwany „Dyszką na dokładkę”, organizatorem było Gminne Centrum Edukacji i Sportu we współpracy z Urzędem Miejskim w Ziębicach, Stowarzyszeniem Przyjaciół Henrykowa oraz Gminą Przeworno, realizację Półmaratonu wspierało prawie 100 wolontariuszy oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, w biegach uczestniczyło 298 biegaczy, na mecie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, zaprojektowany przez Pana Henryka Sławca, dyrektorem biegu jest Pan Arkadiusz Trojan.

Summer Boxing Night: gala boksu odbyła się w 29 lipca 2017 r. na stadionie miejskim w Ziębicach, głównym punktem wieczoru był mecz bokserski między ZKB Jaskinia Lwa, a Opolskim Klubem Bokserskim Odra Opole, walki bokserskie poprzedził pokaz tańców latynowskich zaprezentowany przez uczniów strzelińskiego Studia Tańca ,,Mariposa”, minikoncert dziewcząt z Centrum Kształcenia Muzycznego ,,Hit” i występ ziębickiego rapera Emeude, widowisko bokserskie rozpoczęło się o godz. 22:00, mecz toczył się w obecności ponad 1000 kibiców i był transmitowany na cały świat, zawodnicy ZKB Jaskinia Lwa wynikiem 12:6 pokonali drużynę Odra Opole.

Cała Polska biega w Ziębicach: 17 maja 2017 r. na stadionie miejskim w Ziębicach odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji ,,Cała Polska Biega”, głównym organizatorem było Gimnazjum Publiczne w Ziębicach we współpracy z Urzędem Miejskim, GCEiS i ZCK, w biegach startowali uczniowie wszystkich placówek oświatowych oraz liczna rzesza przedszkolaków, w imprezie sportowej wystąpiło około 700 biegaczy.

XIV Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt o Puchar Przewodniczącej Rady Miejskiej: dwudniowy turniej piłki koszykowej dziewcząt szkół podstawowych zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2, w zawodach wystąpiły drużyny: z Polkowic, z Bojanowa, z Ostrowa Wielkopolskiego, z Wałbrzycha i z Ziębic. tegoroczny turniej wygrała drużyna z Bojanowa.

Gminny Turniej Szachowy ,,Ziębickie Orły”: 9 grudnia 2017 r. w ZCK odbył się turniej szachowy dla dzieci w wieku: 5-7 lat i 8-9 lat o Puchar Burmistrza Ziębic, turniej zorganizowany był przez Przedszkole „Na Orlej Polanie”, przy wsparciu: Urzędu Miejskiego, GCEiS, ZCK i Dolnośląskiego Związku Szachowego, udział wzięło 51 zawodników.

3 miejsce – Gminny Turniej Szachowy ,,Ziębickie Orły”

2 miejsce – VI Półmaraton Henrykowski

ZWYCIĘZCA – SUMMER BOXING NIGHT

Kategoria: Działacz Roku 2017

Ryszard Marcinkowski wiceprezes LKS Henrykowianka Henryków, wieloletni działacz sportowy, były zawodnik, współorganizator wszystkich dotychczasowych Półmaratonów Henrykowskich, wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół Henrykowa, współorganizator spotkań z zaprzyjaźnionym Henrykowem Lubańskim, współorganizator sportowych spotkań integracyjnych w Henrykowie.

Adrian Ferenc  Ziębiczanin, działacz Black Skorpion  Przyłęk, doprowadził do wielokrotnego Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu ziębickich sportowców: Wiesława Jabłońskiego i Dawida Ciesielskiego, organizator wielu pokazów sportowych podczas ziębickich imprez, nigdy nie odmówił pomocy, jego największy sportowy sukces to zdobycie tytułu mistrza Polski 2016 w armwrestlingu na prawa rękę w kategorii Masters 100 kg.

Henryk Sławiec – społecznik, działacz, wspomagający organizacje imprez sportowych: Półmaratonu Henrykowskiego, Biegu 3xZ, Biegu Śladem Żołnierzy Wyklętych, Rekreacyjnego Rajdu Rowerowego i I Dolnośląskiego  Zlotu Rowerowego, wyznaczył i przeliczył trasy biegów, autor projektów medali dla uczestników biegów, pilot Półmaratonu Henrykowskiego oraz rekreacyjnych rajdów rowerowych.

Radosław Korchan – grający prezes MKS Sparta Ziębice, współorganizator Memoriałów Henryka Kowalczyka oraz wielu innych turniejów piłkarskich, poświęca swój wolny czas ziębickim talentom piłkarskim, jest  trenerem drużyny młodzików, przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodniczej, obecnie kapitan drużyny seniorów, która po rundzie jesiennej zajmuje pierwsze miejsce w lidze.

Kamil Jaszczyszyn – współzałożyciel ZKB Jaskinia Lwa, pełni funkcje wiceprezesa ds. marketingu, inicjator i współorganizator  imprez bokserskich: Memoriałów Bokserskich im. Jana Heimanna, Summer Boxing Night na Stadionie Miejskim w Ziębicach, Gali Boksu – meczu bokserskiego Polska vs. Ukraina, który odbył się w ZCK w 2016 r., od kwietnia pełni także funkcję Prezesa Dolnośląskiego Związku Bokserskiego.

3 miejsce – Adrian  Ferenc

2 miejsce – Henryk Sławiec

ZWYCIĘZCA – KAMIL JASZCZYSZYN

Kategoria: Odkrycie sportowe 2017

Jakub Pierzak dyscyplina-piłka ręczna, wychowanek UKS Jedynka, w 2017 r. z Świdnickim Klubem Piłki Ręcznej zdobył Mistrzostwo Polski Juniorów, w  finale rywalizowały ze sobą 32 drużyny, po dwie z każdego województwa, do ścisłego finału awansowały cztery zespoły, drużyna Jakuba pokonała Wisłę Płock oraz MKS-7 Legnicę po rzutach karnych zdobywając po raz pierwszy Mistrzostwo Polski, wraz z klubem w tym roku wygrali turnieje w: Berlinie, Gdańsku, Siemiatyczach, Świdnicy oraz w Dzierżoniowie.

Patryk Adasiewicz na VI Mistrzostwach Polski Młodzików w boksie, które odbyły się 11-15 października 2017 r. w Tarnowie zdobył złoty medal w wadze 41,5 kg, zwycięstwo to wynik dwuletniej systematycznej pracy z trenerem. Zawodnik Jaskini Lwa, trenerem prowadzącym jest Piotr Wilczewsk, a II trenerem Franciszek Ciempka.

Jarosław Skibiński lat 13 uczeń Gimnazjum Publicznego w Ziębicach, zawodnik Jaskini Lwa. Boks trenuje od 9 roku życia, na Mistrzostwach Polski Młodzików rozgrywanych w Tarnowie zdobył srebrny medal i tytuł wicemistrza Polki w wadze 52 kg, trenerami prowadzącymi są Piotr Wilczewski i Franciszek Ciempka.

Dawid Ciesielski uczeń ZSP, od trzech lat niepokonany na Mistrzostwach Polski w armwrestlingu, trzykrotny mistrz Polski w kategorii junior, na XVII Mistrzostwach Polski w Armwrestlingu zdobył złoty medal w siłowaniu na lewą i prawą rękę w wadze 60 kg, startuje w barwach Black Skorpion Przyłęk, trenerem prowadzącym jest Adrian Ferenc.

Oliwia Sopuch zawodniczka UKS Jedynka, piłka ręczna, w rozgrywkach Dolnośląskiej Ligi Piłki Ręcznej zajęła z drużyną II miejsce, zdobyła w rozgrywkach 53 bramki w 14 meczach i w klasyfikacji króla strzelców zajęła drugie miejsce, w rozgrywkach międzyszkolnych wygrała Finał strefy wałbrzyskiej, II miejsce w finale dolnośląskim, trenerem jest Tomasz Świderski.

Klaudia Łepska była koszykarka UKS Dwójka z którą zdobyła vicemistrzostwo Dolnego Śląska szkół podstawowych, jej trenerem był Jacek Ławrynowicz, obecnie kluczowy zawodnik drużyny piłki nożnej młodzików MKS Sparta Ziębice, kapitan drużyny, sumienna i pracowita, daje przykład pozostałym kolegom i koleżankom, Klaudia jest również koszykarką występującą w JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec w drużynie Młodziczek.

Michał Fitak kapitan drużyny piłki nożnej juniorów MKS Sparta Ziębice, prezentuje dobrą postawę nie tylko na boisku, ale również poza nim, dba o dobrą atmosferę w drużynie, powoli wprowadzany jest do pierwszej drużyny seniorów.

3 miejsce – Jakub Pierzak

2 miejsce – Dawid Ciesielski

ZWYCIĘZCA: Patryk Adasiewicz

Kategoria: Sportowiec Roku 2017

Tadeusz Kruszelnicki 6-krotny olimpijczyk, za swój największy zeszłoroczny sukces uważa zdobycie czwartego miejsca na Drużynowym Pucharze Świata na Sardynii, na Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Drzonkowie zdobył Złoty Medal, w grze deblowej z partnerem Bogdanem Głazem zdobyli tytuł Mistrza Polski 2017, zawody rozgrywane były w Zielonej Górze, w Międzynarodowych Mistrzostwach Portugali zajął I miejsce, wygrał również Międzynarodowe Mistrzostwa Włoch Camozzi Open 2017, drugie miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Rosji, zajął trzecie miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Austrii.

Dawid Kutaj biegacz, zaczynał od biegów na 10km oraz półmaratonów, w tym roku po raz drugi wystartował w Maratonie Krakowskim, gdzie poprawił swój rekord 3 godz. 13 min. 20 sek., w klasyfikacji generalnej 3xZ Grnad Prix Powiatu Ząbkowickiego zajął II miejsce ustanawiając rekord życiowy z wynikiem 36 min. 51 sek., s Półmaratonie Świdnickim poprawił swój rekord uzyskując czas 1 godz. 22 sek.

Arkadiusz Machula trenuje bieganie od 11 lat, od 10 lat uczestniczy w zawodach biegowych, specjalizował się głównie w maratonach, których zaliczył 31 oraz w półmaratonach, od czterech lat startuje w ultramaratonach po górskich szlakach. w lipcu 2017 r. przebiegł 130 km w Supertrialu, który rozpoczyna się w Lądku i biegnie wzdłuż granicy do Kudowy, trasę tę przebiegł w czasie 25 godzin.

Krzysztof Rusek zawodnik ZKS Orion, w rozgrywanych Mistrzostwach Strefy Polski Zachodniej zdobył licencję zawodniczą klasy MX1 C uprawniającą do startów w zawodach rangi Mistrzostw Polski organizowanych przez Polski Związek Motorowy, zakwalifikował się do wyścigu głównego w zawodach Hard Enduro „Erzberg Rodeo” w Austrii, największe zawody w Europie, startowało 2000 zawodników, do wyścigu głównego zakwalifikowało się 500 zawodników, na zawodach Hard Enduro „Redbull 111 Megawatt 2017 w Bełchatowie w prologu na 1500 startujących zajął 80 miejsce, w wyścigu głównym startując z pierwszej linii zajął 66 miejsce, w obu tych zawodach rywalizuje ze sobą światowa czołówka motocross i enduro.

Julita Rudkowska była tancerka klubu tanecznego AKTAN w ZCK, obecnie zawodniczka wrocławskiego klubu Dens Pin, wraz z partnerem Mateuszem Maślanką zajęli I miejsce w Mistrzostwach Wrocławia World Cup WDC Al. Stardance Festiwal, w rywalizacji startowało 19 par tanecznych, w klasie tanecznej B w tańcach standardowych również zajęli I miejsce, w kategorii open uplasowali się na VI miejscu, w październikowych zawodach tańca standardowego rozgrywanych w Będzinie na 21 startujących par zajęli I miejsce.

Teresa Nowak – biegaczka, uczestnik 51 imprez biegowych na: 5 km,10 km, półmaratonów i maratonów, w tym roku na I Mistrzostwach Europy Masters, które odbyły się we wrześniu we Wrocławiu zdobyła wicemistrzostwo Europy w kategorii K60, rywalkami były zawodniczki z: Słowenii, Bułgarii i Hiszpanii, startowała we wszystkich Półmaratonach Henrykowskich, mottem biegowym Teresy jest: „Biegiem uciekam przed starością”.

Sebastian Rak – od lat amatorsko uprawia tenis ziemny, od trzech lat posiada licencję Polskiego Związku Tenisowego, startuje w  turniejach amatorskich w całym kraju w kategorii 40+, w październiku 2017 r. zajął swoją najwyższą pozycję w kategorii wiekowej plasując się na czwartym miejscu w kraju, jest pierwszą rakietą w kategorii 40+ na Dolnym Śląsku, w 2017 r. wygrał 8 turniejów na terenie całego kraju.

3 miejsce Julita Rudkowska

2 miejsce Tadeusz Kruszelnicki

ZWYCIĘZCY: Sebastian Rak

Kategoria: Trener roku 2017

Jacek Ławrynowicz trener UKS ,,Dwójka” wraz z drużyną koszykarek  wygrał finał strefy wałbrzyskiej, w finale Dolnośląskim rozgrywanym 14 marca 2017 r. we Wrocławiu zdobyły brązowy medal, koszykarki Jacka wygrały Turniej o Puchar Prezesa ,,Ślęzy” Wrocław, zajęły II miejsce w turnieju o Puchar Burmistrza Głuchołaz.

Tomasz Świderski nauczyciel i trener wraz z uczennicami SP nr 4 wygrał Finał strefy wałbrzyskiej w piłce ręcznej dziewcząt, w finale dolnośląskim wywalczył wicemistrzostwo, jako trener UKS Jedynka w rozgrywkach Dolnośląskiej Ligi Piłki Ręcznej dziewcząt w sezonie 2016/2017 zajął II miejsce.

Daniel Garbacz trener i zawodnik drużyny piłki nożnej Znicz Lubnów, z którą wywalczył awans do rozgrywek klasy A, drużyna zaaklimatyzowała się z powodzeniem zajmując bezpieczne miejsce w środku tabeli. jest również prezesem klubu oraz aktywnym działaczem.

Franciszek Ciempka II trener ZKB ,,Jaskinia Lwa”, od zawsze związany z klubem, walnie przyczynił się do zdobycia przez Patryka Adasiewicza tytułu Mistrza Polski i Jarosława Skibińskiego Wicemistrzostwa Polski.

Piotr Wilczewski I trener ZKB ,,Jaskinia Lwa”. Podopieczny Patryk Adasiewicz zdobył M.P. a Jarosław Skibiński srebrny medal M.P, trenuje również młodzież w Dzierżoniowie, która na M.P. zdobyła dwa złote i jeden brązowy medal.

Katarzyna Owczarek – nauczyciel wychowania fizycznego SP nr 2, 30 listopada 2017 r. w finale strefy wałbrzyskiej zajęła pierwsze miejsce i zakwalifikowała się do finału dolnośląskiego piłki koszykowej dziewcząt, w finale dolnośląskim który rozgrywany był we Wrocławiu 20 grudnia 2017 r. podopieczne Katarzyny zajęły czwarte miejsce, dziewczęta z powodzeniem występują w Akademickiej Lidze Koszykówki w Kłodzku.

3 miejsce – Pan Piotr Wilczewski

2 miejsce – Pan Jacek Ławrynowicz

ZWYCIĘZCA: Pan Tomasz Świderski

Kategoria: Drużyna roku 2017 juniorzy

Drużyna piłki ręcznej dziewcząt SP4 trenerem zespołu jest Tomasz Swiderski, drużyna zajęła pierwsze miejsce w finale strefy wałbrzyskiej i drugie miejsce w finale dolnośląskiej mini piłki ręcznej dziewcząt, w drużynie występowały: Iga Cieśla, Oliwia Grzebielec, Amelia Kubiak, Gabriela Kustra, Danuta Kwiatkowska, Amelia Motyka, Wiktoria Palac, Justyna Pawełek, Martyna Pieńkowska, Julia Rudzikiewicz, Oliwia Skalińska, Oliwia Sopuch, Natalia Szulim, Wiktoria Wałęcka i Katarzyna Witkowska, jako UKS Jedynka w rozgrywkach dolnośląskiej ligi piłki ręcznej w sezonie 2016/17 zajęła drugie miejsce.

Drużyna piłki koszykowej SP2 trener Jacek Ławrynowicz, drużyna zajęła pierwsze miejsce w finale strefy wałbrzyskiej, a w finale dolnośląskich igrzysk młodzieży szkolnej zajęła trzecie miejsce zdobywając brązowy medal, w drużynie występowały: Lena Brzuszek, Joanna Zając, Oliwia Bubrowska, Dominika Pawlak, Klaudia Herbut, Julia Konieczna, Julia Malinowska, Klaudia Łepska, Amelia Wojciechowska, Arleta Kustra, Paulina Górniak.

Drużyna piłki ręcznej dziewcząt ZSP zajęła pierwsze miejsce w finale strefy wałbrzyskiej pokonując drużyny ze Świebodzic, Świdnicy, Kłodzka. Dziewczęta wygrały wszystkie mecze, szkolną drużynę reprezentowały: Angelika Bąbasz, Klaudia Dworak, Angelika Makowiecka, Maria Marynowicz, Agata Lebowska, Monika Lebowska, Aleksandra Starżyk, Aleksandra Tradecka, w finale dolnośląskim rozgrywanym w Lubiniu drużyna zajęła czwarte miejsce, trenerami drużyny byli Marek Matkowski Jerzy Koprowski.

Drużyna piłki koszykowej dziewcząt ZSP zajęła pierwsze miejsce w finale strefy wałbrzyskiej i czwarte finale dolnośląskim, w drużynie koszykarskiej wystąpiły: Kamila Świdzińska, Kamila Cios, Monika Chodań, Monika Stanowska, Angelika Bąbasz, Oliwia Maciak, Natalia Brachowska, Natalia Dydko i Izabela Zając. Trenerami drużyny byli Marek Matkowski Jerzy Koprowski, warto dodać że koszykarki ZSP odnoszą duże sukcesy w Kłodzkiej Lidze Koszykówki zajmując w obecnym sezonie drugie miejsce.

ZKB Jaskinia Lwa – jako drużyna na Summer Boxing Night pokonała rówieśników z Opolskiego Klubu Bokserskiego Odra Opole wynikiem 12:6, na XXI Międzynarodowym Turnieju Bokserskim w Częstochowie trzech juniorów z Jaskini Lwa wywalczyło medale, Robert Gródecki w kat. do 69 kg  zdobył złoty medal, złoty medal wywalczył również Dawid Gurtatowski w kategorii wagowej do 75 kg, po brązowy medal sięgnął Krzysztof  Franczyk.

Drużyna piłki koszykowej SP nr 2 (klasy gimnazjalne) trenerem drużyny jest Katarzyna Owczarek, dziewczęta zajęły pierwsze miejsce w finale strefy wałbrzyskiej i czwarte miejsce w finale dolnośląskim. Skład drużyny: Wiktoria Zając – kapitan drużyny, Oliwia Bomba, Oliwia Chwedeczko, Hanna Czubala, Aleksandra Świdzińska, Joanna Zając, Wiktoria Działek, Andżelika Stefanów, Magdalena Woźniak, Amelia Kozioł, Oliwia Bubrowska, Lena Brzuszek, Klaudia Herbut, Julia Konieczna, Dominika Pawlak i Aleksandra Bafia.

3 miejsce – Ziębicki Klub Bokserski – Jaskinia Lwa

2 miejsce – drużyna piłki koszykowej dziewcząt Szkoła Podstawowa nr 2

ZWYCIĘZCA: Drużyna piłki ręcznej dziewcząt Szkoła Podstawowa nr 4 

Kategoria: Drużyna Roku 2017 – seniorzy

Znicz Lubnów w obecnym sezonie drużyna wywalczyła awans do klasy A i z powodzeniem w niej występują, awans wywalczyli: Krzysztof Boryszko, Łukasz Boryszko, Konrad Cempiel, Bogdan Dechnik, Marek Dechnik, Daniel Garbacz, Przemysław Golińczak, Tomasz Jaworski, Tomasz Kaszuba, Krzyszto Kinasz, Damian Kuźmiński, Majkowski Damian, Majkowski Robert, Gracjan Mrożek, Wojciech Nazim, Arkadiusz Smędzik, Marek Smędzik, Wojciech Szempruch, Krystian Ungrat, Adrian Zapała, Adam Ziólkowski.

Los Santos Ziębice amatorska drużyna koszykarska. W rozgrywkach Dzierżoniowskiej Ligi Koszykówki ,,B-ball” w tym roku zdobyli I miejsce na osiem drużyn, w zwycięskiej drużynie wystąpili: Arkadiusz Zyber, Szymon Zieliński, Krzysztof Olejnik, Dawid Cios, Artur Barycza, Aleksander Hyla i Wojciech Siołek.

MKS Sparta Ziębice czołowa drużyna rozgrywek klasy A, do wyróżniających się zawodników należą: Radosław Korchan – kapitan drużyny – wszechstronny zawodnik, Marcin Patrzyk – środkowy obrońca, wieloletni zawodnik klubu, Arkadiusz Ziółkowski – młody i utalentowany zawodnik który wdarł się przebojem do drużyny seniorów.

Victoria Dębowiec drużyna piłki nożnej po rundzie jesiennej znajduje się na drugim miejscu w rozgrywkach klasy B, do wyróżniających się zawodników należą: Paweł Giza, Dawid Smaga, Jan Harasimowicz, zawodnicy Victorii sumiennie dbają i angażują się w bieżącą prace klubu.

Harnaś Starczówek – drużyna piłki nożnej po rundzie jesiennej zajmuje 4. miejsce w tabeli rozgrywek klasy B, z racji przebudowy boiska drużyna swoje mecze rozgrywa na boisku Błękitnych Niedźwiedź, do wyróżniających się zawodników należą: Przemysław Klim, Michał Sztepiuk, Marcin Abrachamik, Piotr Mularczyk i Tomasz Pajestka.

3 miejsce: MKS SPARTA ZIĘBICE

2 miejsce: ZNICZ LUBNÓW

ZWYCIĘZCY: LOS SANTOS ZIĘBICE

Nagroda Specjalna:

Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Ziębicach Koło powstało w 1957 roku jako Koło Paczków Filia w Ziębicach, pierwszym prezesem wybrany został Jan Papieski, który tą funkcje pełnił do 1965 r., s latach 1965-1969 prezesem Koła był Józef Błażków, trzecim, który najdłużej sprawował funkcję prezesa był Marian Bez w latach 1969-1997, kolejnym prezesem był Jan Kulak 1997-2013,  następnie w latach 2013-2016 prezesował Józef Wyspiański, a od 2016 r. prezesem jest Daniel Poplata, obecnie klub zrzesza 326 aktywnych członków, członkowie Koła Ziębickiego z powodzeniem uczestniczą w zawodach w całej Polsce, zawodnicy Koła odnoszą także sukcesy na arenie międzynarodowej, przy Kole działa również Spinningowy Klub Sportowy Potok, od roku Koło prowadzi Szkółkę Wędkarską dla dzieci i młodzieży „Złota Rybka”, Koło jest także organizatorem wielu imprez środowiskowych, w tym bardzo udanego pikniku związanego z rocznicą 60-lecia powstania.

Wyróżnienia:

Stanisław Antoszczyszyn od 1962 r. mieszkaniec Ziębic, rozpoczął pracę jako nauczyciel matematyki w Szkole Elektrycznej, od 1967 roku nauczyciel matematyki w Liceum Ogólnokształcącym w Ziębicach, następnie pełnił funkcję dyrektora w Szkole Podstawowej nr1 i Gimnazjum Publicznego, od 1969 r. członek zarządu i kierownik sekcji bokserskiej MKS Sparta Ziębice, od tego też roku został licencjonowanym sędzia bokserskim, prowadząc do dziś zawody sportowe na Dolnym Śląsku, współzałożyciel sekcji piłki ręcznej w Sparcie Ziębice, był współzałożycielem UKS Jedynka, pełnił również funkcję sekretarza SZS Dolny Śląsk, przez lata pracy w szkołach, sędziował ligowe mecze piłki koszykowej na całym Dolnym Śląsku.

Ryszard Szewczuk – przygodę z tenisem stołowym  rozpoczął w 1950 roku jako junior Sparty Otmuchów, w 1957 roku został Mistrzem Województwa Opolskiego w kategorii junior, od 1959 r. zawodnik II Ligowego Kolejarza Opole, w 1960 r. został Mistrzem Województwa Opolskiego Seniorów w singlu, deblu i mikście, w tym samym roku jako reprezentant Polski wystąpił w meczu z Danią, w latach 1961-1971 zawodnik piłki nożnej Sparta Ziębice, w 1973 r. powrócił do uprawiania tenisa stołowego i jako zawodnik Sparty brał udział w rozgrywkach wojewódzkich, w latach 2005-2007 zawodnik Orzeł Ząbkowice Śl., z którym wywalczył awans do III Ligi, w latach 2009-2011 zawodnik IV BSTS Bystrzyca Kłodzka, następne dwa lata reprezentował IV-ligowy klub Piast Nowa Ruda, obecnie niezrzeszony, uczestniczy w zawodach Grand Prix Polski weteranów, które trzykrotnie wygrał w kategorii 70-75 lat, w tym roku zajął drugie miejsce w Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora GCEiS w kategorii 60+.

Andrzej Regner – dyrektor GCEiS