Pod hasłem „Ferie na sportowo” odbył się cykl zawodów organizowanych przez Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach. We wszystkich rozgrywkach zorganizowanych w okresie ferii zimowych uczestniczyło 205 dziewcząt i chłopców z ziębickiej gminy. Rywalizacja sportowa toczyła się przez jedenaście dni, w ośmiu dyscyplinach sportowych. Zawody przeprowadzili pracownicy GCEiS: Pan Jerzy Rejnowski i Pan Tymoteusz Krzyżaniak. Także po feriach miały już miejsce kolejne pasjonujące imprezy sportowe.

 • 15 stycznia halowy turniej piłki nożnej rozgrywany był w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4. Do turnieju przystąpiło sześć drużyn rywalizujących ze sobą w trzech kategoriach wiekowych. W najmłodszej grupie Żaków zwyciężyli Kolorowi, którzy trzykrotnie pokonali Pomarańczowych, a jeden mecz zakończył się wynikiem nierozstrzygniętym. W zwycięskiej drużynie wystąpili: Dominik Jaworski, Kacper Szewczenko, Filip Dąbrowski, Wojciech Ochał, Maciej Śmiechowski i Julia Zięba. W kategorii Orlików pewne zwycięstwo odnieśli Czerwoni. W tej drużynie wystąpili: Dominik Zasłucki, Konrad Stępień, Jakub Jaśko, Nikolas Iżyk, Emanuel Harnagea – Maciantowicz i Patryk Kotlik. W grupie młodzieżowej triumfowali Niebiescy w składzie : Dawid Ciesielski, Bartosz Górniak, Tymoteusz Mazowita, Stanisław Sendor, Dawid Gwóźdź i Wiktor Góralik. W całym turnieju wzięło udział 41 zawodników.
 • 16 stycznia w sali gimnastycznej GCEiS odbył się turniej tenisa stołowego. Do zawodów zgłosiło się 11 dziewcząt i chłopców z naszej gminy, rywalizujących ze sobą systemem „każdy z każdym”. Pierwsze miejsce w zawodach zajął Bartosz Górniak, który wygrał wszystkie mecze, drugie miejsce zajął Kacper Bieńka, trzecie Mateusz Salwa.
 • 17 stycznia odbył się turniej piłki ręcznej dla dzieci i młodzieży. W zawodach wzięły udział 4 drużyny. W grupie młodszej zwyciężyły Czerwone w składzie: Oliwia Sopuch, Justyna Pawełek, Wiktoria Wałęcka, Natalia Skwarek, Wiktoria Kumaszka, Katarzyna Nicieja i Iga Cieśla. W rywalizacji młodzieżowej zwyciężyli Czerwoni w składzie: Jakub Pierzak, Mariusz Radlak, Martyna Pałys, Paweł Pieńkowski, Mateusz Ciupik i Kamil Szczotka. W całym turnieju wzięło udział 34 szczypiornistów.
 • 18 i 19 stycznia po raz pierwszy zorganizowany został dwudniowy turniej sportów wirtualnych. Dzieci rywalizowały ze sobą grając w FIFE 18 na platformie PlayStation 4. Pierwsze miejsce w tych zawodach zajął Alan Górniak, grając Bayernem Monachium. Drugie miejsce zajął Michał Sulima, trzecie Gracjan Słąba. W turnieju wzięło udział 13 zawodników.
 • 22 stycznia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 odbył się II Halowy Turniej Piłki Nożnej. Tym razem rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie Orlików zwyciężyła drużyna Kolorowych w składzie: Wojciech Krzeptoń, Błażej Torba, Patryk Kotlik, Tomasz Gnat, Dominik Jaworski, Konrad Stępień i Gracjan Słąba. W rozgrywkach młodzieżowych zwyciężyli Czerwoni grając w składzie: Wiktor Góralik, Stanisław Sendor, Bartosz Górniak, Józef Sendor, Krzysztof Dziewa i Dawid Ciesielski. W turnieju piłki nożnej wzięło udział 32 zawodników.
 • 23 stycznia w sali gimnastycznej GCEIS odbył się turniej Futnetu, czyli „siatko-nogi”. Do zawodów przystąpiły trzy dwuosobowe drużyny rywalizując ze sobą systemem „każdy z każdym”, rozegrano również serię rewanżową. Turniej wygrała para : Wojciech Krzeptoń i Grzegorz Rybin.
 • 24 stycznia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr4 odbył się II Turniej Piłki Ręcznej. Zawody rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych. W rozgrywkach młodzieży młodszej zwyciężyli Niebiescy w składzie: Oliwia Sopuch, Wiktoria Wałęcka, Iga Cieśla, Justyna Pawełek, Natalia Skwarek, Grzegorz Rybin i Gracjan Słąba. Wśród młodzieży starszej zwyciężyli Czerwoni w składzie: Jakub Pierzak, Mateusz Ciupik, Tomasz Pieńkowski, Paweł Pieńkowski, Kamil Szczotka, Paweł Skotnicki i Piotr Brzęczek. W całym turnieju wzięło udział 23 zawodników.
 • 25 stycznia odbył się Halowy Turniej Tenisa Ziemnego. Do zawodów zgłosiło się czterech młodych tenisistów. Pierwsze miejsce zdobył Grzegorz Rybin, drugie Kacper Bieńka, trzecie Gracjan Słąba, czwarte Wiktor Góralik.
 • 26 stycznia w sali gimnastycznej GCEiS rozegrano turniej badmintona, do którego zgłosiło się 11 zawodników. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach: grupa podstawowa i grupa zaawansowana. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. W grupie podstawowej pierwsze miejsce wywalczył Mikołaj Krucień, drugi był Marcin Noculak, trzecie miejsce zajął Szymon Krucień. W grupie zaawansowanej pierwsze miejsce zajął Michał Śledź, drugi był Paweł Skotnicki, trzeci Grzegorz Rybin.
 • 27 stycznia odbył się turniej piłki siatkowej, w którym młodzież miała możliwość konfrontacji swoich umiejętności z dorosłymi. W zawodach wzięły udział trzy drużyny: młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Ziębic, Faraon oraz drużyna Strażaków z Państwowej Straży Pożarnej z Ząbkowic Śl. Tym razem pierwsze miejsce zajęli Strażacy, drugie Faraon, trzecie młodzież z ZSP Ziębice. W turnieju wzięło udział 19 siatkarzy.
 • 2 lutego w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 odbył się pierwszy w tym roku turniej badmintona dla dzieci i młodzieży w ramach Grand Prix2018 zorganizowany przez Gminne Centrum Edukacji i Sportu. Przed turniejem odbyła się miła uroczystość podsumowania ubiegłorocznych rozgrywek. Pierwsze miejsce w rozgrywkach w 2017 r. zdobył Michał Śledź, który wygrał wszystkie turnieje. Na drugim miejscu uplasował się Ron Weżgowiec, na trzecim Paweł Skaliński. Najlepszej trójce zawodników puchary wręczył dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu Pan Andrzej Regner. Następnie zawodnicy przystąpili do lutowego turnieju. W wyniku rywalizacji sportowej pierwsze miejsce w zawodach wywalczył Ron Weżgowiec, drugie miejsce zajął Michał Śledź, trzecie Wiktoria Kumaszka. Dalsze miejsca zajęli: Paweł Skaliński, Patryk Natanek, Aleksandra Zięba, Aleksandra Kaleta, Nikola Natanek, Błażej Kleniuk, Wiktoria Lebowska i Klaudia Flader.
 • 3 lutego w sali gimnastycznej przy ul. Wojska Polskiego odbył się turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży w ramach Grand Prix 2018.  Również na tym turnieju podsumowano rozgrywki w 2017r. Pierwsze miejsce w rozgrywkach 2017r. zajęła Klaudia Tymków, drugie Mateusz Salwa, trzecie Michał Cierpisz. Najlepsza trójka zawodników otrzymała puchary ufundowane przez Gminne Centrum Edukacji I Sportu. Następnie przystąpiono do sobotniego turnieju. Zawody wygrał Kacper Bieńka, drugi był Kamil Jendryka, na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Salwa. Kolejne miejsca zajęli: Michał Cierpisz, Klaudia Tymków, Karolina Grzegorczyk, Michał Chróst, Wiktoria Salwa i Adam Nastaga.