Niedzielna zbiórka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończyła się sukcesem, a mianowicie kolejnym rekordem zebranych pieniędzy na terenie Gminy Złoty Stok.

Sztab w Centrum Kultury i Promocji w Złotym Stoku zakończył liczenie jeszcze tego samego dnia, na chwilę przed światełkiem do nieba. Zebrano 11 993, 27 zł.Podczas 26. Finału WOŚP kwestowało na rzecz fundacji 25 naszych wolontariuszy, którzy znaleźli się we wszystkich sołectwach gminy oraz w Złotym Stoku. Od godziny 16.00 CKiP zachęcało do udziału w atrakcjach dodatkowych w ośrodku kultury. W programie znalazły się występy lokalnych artystów oraz sportowców. Nie zabrakło licytacji, kiermaszu książek, sprzedaży ciast, zabaw w małego naukowca i robienia tatuaży z henny.

Najwyższą kwotę w licytacjach, bo 320 zł., osiągnięto przy torcie przedstawiającym serce WOŚP wykonanym przez panią Agnieszkę Szwarc. Za 280 zł wylicytowane zostały bilety dla dwóch osób na Bal Myśliwski, przekazane przez Koło Łowieckie „Jawornik”.

Na złotostockiej scenie zaprezentowały się grupy taneczne działające na terenie gminy, cheerleaderki ze Złotego Stoku, Żaba Dance, Turbo Dance oraz Show Dance. Pokaz swoich umiejętności zaprezentowała sekcja Karate Kyokusin. Premierowy występ należał do wokalistek Julii Janiczek i Agaty Iwanowskiej. Z kolei na pianinie zaprezentowała się w mini recitalu Martynka Tandereszczak. Na koniec artystycznych zmagań Złotostocki Uniwersytet Trzeciego Wieku  wystawił Jasełka. Tradycyjnie 26. Finał WOŚP zakończył się światełkiem do nieba.

Mieszkańcy naszej gminy kolejny raz pokazali jak wielkie i wrażliwe mają serca. Ten kolejny rekord to zasługa wspaniałych, mądrych ludzi, którym na sercu leży los tych najmłodszych, czyli noworodków, dla których grała orkiestra 26 Finału. Bardzo dziękuję za liczne występy na scenie, za chęć zaangażowania, za poświecenie czasu na próby i tegoroczne występy. Dziękuję naszym wspaniałym wolontariuszom, od których pochodziła „lwia” część zebranych pieniędzy. Dziękuję za współpracę Szkole Podstawowej w Złotym Stoku. W szczególności pani Katarzynie Poperze, za kolejny rok wspólnych działań, dyrektor Agacie Pawłowskiej Król oraz wszystkim nauczycielem, którzy kwestowali razem z wolontariuszami i opiekowali się nimi. Dziękuję pracownikom CKiP Pani Beacie Karpińskiej, Ewie Kulas, Sylwii Sierwskiej- Piszczyk, Katarzynie Furtan, Łukaszowi Dygas, Wojciechowi Dujin oraz Klubowi Seniora i Państwu Malinowskim z firmy Mini Naukowiec. Dziękuję również tym, którzy wsparli finał przekazaniem fantów na licytację: Kopalni Złota, Maciejowi i Małgosi Dziczkowskim, Lilianie Kubka, Janowi Smereczyńskiemu, Agnieszce Szwarc, Kołu Łowieckiemu „Jawornik”, Włodzimierzowi Brodzińskiemu, „Wesołym Nutkom”, Aleksandrze Zapotocznej, Krzysztofowi Siwkowi, Dorocie Kostyrskiej-Perczyńskiej, Państwu Wilańskim, Katarzynie Furtan oraz Motozlotom. Gramy i grać będziemy. Do końca świata i o jeden dzień dłużej jak mawia Jurek Owsiak.

Z serca płynącymi podziękowaniami – Aleksandra Wąsowicz

Udostępnione: UM Złoty Stok