Kiedy znajdę się w niebie nad górami, będę schodzić szlakami w dół, co by napić się gorzały z góralami i popatrzeć na zieleń pól. Zawiążę mocno niebiański but, potem podwędzę Piotrowi klucz, pożegnam czule Urszulki dom, co zamieciony ma każdy kąt. Nieście mnie wiatry gdzie liście brzozy szeleszczą rankiem w rytmie pacierzy. Nieście mnie w chaty prostych ludzi, co wiedzą, że ziemia, niebo i drugi, wiedzą, że praca i proste słowa piękniejsze, milsze są niż ambona. Kiedy znajdę się w niebie nad górami, będę schodził szlakami w dół, co by napić się gorzały z góralami i popatrzeć na nagość turni.

„Chwila Nieuwagi” to zespół, który zwyczajnie tworzy piosenki i gra niezwyczajne koncerty. Ich mieszanka stylistyczna wprawia w zakłopotanie radiowców i speców od marketingu, równocześnie ciesząc słuchaczy, którym zapewnia różnorodność i absolutny brak nudy. Ich muzyka to: żywiołowość folkloru (szczególnie górnośląskiego w nowoczesnym wydaniu), stylistyka jazzowa i nastrojowość piosenki poetyckiej. „Chwilę Nieuwagi” tworzy współobecność fortepianu, na którym gra Piotr Kotas, kontrabasu w rękach Rafała Kierpica, perkusji animowanej przez Marka Sochackiego i Bartłomieja Plewkę oraz gitary wibrowanej przez Andrzeja Czecha. Przede wszystkim jednak aurę tworzy nietuzinkowy żeński głos Martyny Czech. Uwagę przykuwają niebanalne teksty, których część to dzieła uznanych poetów, pozostałe to teksty własne zespołu. W 2011 r. ukazała się debiutancka płyta „Chwili Nieuwagi” pt. „Niepoprawna muzyka”, natomiast w 2013 r. pojawił się album „Miszung” z gościnnym udziałem Macieja Balcara (Dżem), Jarosława Trelińskiego (Raz Dwa Trzy) i Darka Sojki (Carrantuohill). Obie pozycje zostały ciepło przyjęte przez recenzentów i publiczność.

W samo południe”  – w niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.