Jak się teraz czujesz. Oszukał cię przyjaciel. Stałeś za nim murem. Tyle słów, tyle słów. Gdy wypływały z krtani, żywe i prawdziwe, nie przeszło ci przez myśl: jak on mógł? Jak on mógł? Jak ty się teraz czujesz? Jak? No jak? Szedłeś za nim w tłumie krzyczącym jego imię. Żyłeś jego życiem dzień za dniem, dzień za dniem. Jak ty się teraz czujesz? Jak? No jak? Nie okazuje wstydu, bo nic się tu nie stało. Ktoś wreszcie krzyknie z tłumu: nagi król! Nagi król!

„Bisquit” to zespół założony w 2001 r. z inicjatywy wokalistki Joanny Włodarskiej oraz gitarzysty Tomasza Krawczyka. Początkowo formacja grała standardy jazzowe. Po kilku latach wspólnego grania wydali płytę „Inny Smak”, która otrzymała dobre recenzje. Niedługo po niej ukazał się album „Pytania”. Po kilku latach przerwy „Bisquit” wrócił z nowymi dźwiękami i niebanalnymi tekstami. Pojawiła się płyta pt. „Lilly” – bardzo emocjonalny krążek z prostymi, akustycznymi piosenkami, ale także z rozbudowanymi formami potwierdzającymi wrażliwość artystów na dźwięki i słowa. Nie ulegając modom, wciąż starają się odnaleźć piękno w opowieściach o człowieku, o przeżywaniu porażek i sukcesów, o tęsknotach czy chwilowym szczęściu. Aktualny kształt zespołu zaczął się kształtować w roku 2004, gdy do twórców grupy dołączyli Daniel Biel (kontrabas), Jan Smoczyński (fortepian) i Marcin Jahr (perkusja). W obecnym składzie na perkusji gra Sebastian Frankiewicz. Ostanie wydawnictwo – epka „Dunes Blanches” to dwa utwory zaśpiewane w języku francuskim: hit „Voyage Voyage” i autorska „Pas Grande Chose”. Piosenkom z ostatniej płyty towarzyszą niebanalne teledyski utrzymane w tonacji czarno-białej. „Bisquit” to przede wszystkim autorskie piosenki z mądrymi tekstami i wyjątkowym brzmieniem, muzycy nie lubią określać swojej twórczości i wciąż poszukują własnego oryginalnego stylu.

W samo południe”  – w niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.