Gdy się obrazi przyjaciółka, bo wstała lewą noga z łóżka. I miał być w dżem nie słodka bułka. Wtedy się zjawia dobra wróżka. Wystarczy że raz machnie różdżką i znika sen i znika łóżko. Gdy w lesie się pomyli drogę idąc przed siebie krętą dróżką, kiedy już nic nam nie pomoże – zjawia się skądś, znienacka, wróżka. Wystarczy że raz machnie różdżką i zaraz jest właściwa dróżka. Kiedy przyjaciel najprawdziwszy, by się popisać zjada kredę, i cię przezywa, żeś jest niższy. To wróżka wnet rozwiąże biedę. Wystarczy, że raz się uśmiechnie i już nie słychać gorzkich westchnień. Kiedy przypadkiem coś tam stłuczesz i nauczyciel gniewnie krzyczy, by przyznał się niegrzeczny uczeń, to wróżka bierze się do rzeczy. Wystarczy, że pogrozi nóżką, by pan do tańca machał nóżką. Bo każdy człowiek na tej ziemi, czy jest malutki, czy jest duży,  ma dobra wróżkę na ramieniu, co tylko dobre rzeczy wróży.

Bardzo udana muzycznie i wizualnie, a przede wszystkim pogodna i lekka piosenka wykreowana przez Piotra Rubika. Obecna od czerwca 2016 r. nadal cieszy się dobry odbiorem. Poza samym kompozytorem wykonawcami są dzieci z telewizyjnego programu „Mali giganci”, a wśród nich Oliwia Wieczorek. Dziewczyna, mająca w trakcie nagrywania piosenki 13 lat, wygrała później polskie eliminacje do dziecięcej edycji Festiwalu Eurowizji na Malcie śpiewając piosenkę „Nie zapomnij”. W wielobarwnej fabule i odpowiadającym najmłodszym tekście z przyjemnością zanurzają się dzieci. Jednocześnie dorośli mogą – na początku nowego roku – na chwilę zapomnieć o troskach i niepostrzeżenie zauważyć, że też marzą o tym, by ich poważne sprawy udało się pomyślnie rozwiązać.

W samo południe”  – w niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.