Nigdy tu nie było ciemniej. Nigdy tu nie było mniej mnie, odkąd Ty… Nigdy tak nie grała cisza i nie trwała żadna zima, odkąd my… Czym teraz jestem,  czym teraz jestem? Po drugiej stronie lustra został tylko smutny ślad. Czy przyjdzie wiosna chociaż raz na czas? Czy ta zima wiecznie ma trwać? Czy przyjdzie wiosna chociaż raz na czas? Czy ta zima wiecznie ma trwać? Nikt mnie nigdy nie miał więcej, nikt mnie nigdy nie chciał piękniej, niż chciałeś Ty. Nikt nie dotarł nigdy głębiej, nikt nie spalił mostów chętniej, tak jak Ty. Czym teraz jestem, czym teraz jestem. Po drugiej stronie lustra to, co zostawiłeś sam.

Patrycja Markowska jest córką Grzegorza Markowskiego, lidera zespołu „Perfect” oraz bratanicą warszawskiego biskupa Rafała Markowskiego. Debiutancki album studyjny wokalistki zatytułowany „Będę silna” ukazał się w 2001 r. i przyniósł piosenkarce nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Nowa Twarz Fonografii. W 2007 r. na 44. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie Premiery oraz nagrodę dziennikarzy za wykonanie utworu „Świat się pomylił” i wydała swój pierwszy album koncertowy „Patrycja Markowska Live”.  W 2008 r. zagrała koncert przed Nelly Furtado w Poznaniu[15], w 2009 r. wystąpiła przed Lennym Kravitzem w Krakowie. Piąta płyta pt. „Patrycja Markowska” ukazała się w 2010 r. uzyskując status najpierw złotej płyty, potem platynowej płyty. W 2017 r. miała miejsce premiera jej nowego albumu studyjnego zatytułowanego „Krótka płyta o miłości”, a teledysk do piosenki „Za nas dwoje” z tego albumu w kilka dni po premierze przekroczył milion wyświetleń. W 2016 r. była ambasadorem Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie. Piosenka „Czy przyjdzie miłość?” w formie teledysku ukazała się w sieci zaledwie dwa dni temu. Nastrojowa i rockowa zarazem ballada, minimalistyczna w formie i bardzo intensywna w treści doskonale nadaje się do słuchania i oglądania, budząc zapewne wiele skojarzeń.

W samo południe”  – w niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.