Błądzę jak, błądzę jak dziecko we mgle. Nie ma już, nie ma już, nie ma już mnie Skończył się, skończył się, skończył się czas. Nie ma już, nie ma już, nie ma już nas. Na zachód zarzucam sieć, gdzie słońca ginie blask. Zatrzymam na jeden dzień wspomnienia słodki smak. Budzę się, budzę się, budzę ze snu. Nie ma cię, nie ma cię, nie ma cię tu. Ogień już, ogień już, ogień już zgasł. Nie ma już, nie ma już, nie ma już nas. Na pamięć znam każdy sen, co śnił nam się co dnia. Nie chciałam obudzić się. Czy tam to byłam ja. To byłam ja. Błądzę, błądzę jak dziecko we mgle. Nie ma już, nie ma już, nie ma już mnie. Skończył się, skończył się, skończył się czas. Nie ma już, nie ma już, nie ma już nas. Na zachód zarzucam sieć, gdzie słońca ginie blask. Zatrzymam na jeden dzień wspomnienia słodki smak.

Agnieszka Chrzanowska jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, a wcześniej krakowskiej Szkoły Aktorskiej SPOT. W latach 1996 – 2003 związana była z Piwnicą pod Baranami, później z klubem „Alchemia” na krakowskim Kazimierzu, a następnie przez dwa lata prowadziła założony wraz z Michałem Zabłockim Teatr Piosenki w Centrum w Krzysztoforach. W latach 2010 – 2011 była dyrektorem artystycznym Radiowego Teatru Piosenki w Radiu Kraków. Autorka audycji radiowej „Nieobojętna częstotliwość drgań”, której założeniem było prezentowanie współczesnych polskich kompozytorów, autorów tekstów i wybitnych interpretatorów, których twórczość skoncentrowana jest wokół piosenki.  Jest laureatką prestiżowych nagród na elitarnych przeglądach piosenek. Została nagrodzona przez Polski Komitet Olimpijski „Wawrzynem Olimpijskim” w dziedzinie Sztuki za album „Ogień Olimpijski”, gdzie znalazły się jej kompozycje do wierszy Michała Zabłockiego. Agnieszka zaprezentowała album w 2004 r. w czasie Igrzysk Olimpijskich w Atenach, w największym tamtejszym Centrum Kultury Technopolis w Gazi. W swoim dorobku ma ponad sto kilkadziesiąt kompozycji do wierszy i tekstów wybitnych współczesnych polskich poetów. Wiele kompozycji Agnieszki Chrzanowskiej posiada również dodatkowe wersje językowe: angielskie, francuskie lub greckie. „Budzę się” pochodzi z ostatniego albumu artystki pt. „Piosenki do mężczyzny” z 2013 r., gdzie znalazło się siedemnaście kompozycji, napisanych w większości do jej własnych tekstów.  W 2014 r. w Bazylice Santa Maria In Aracoeli na Wzgórzu Kapitolińskim w Rzymie, odbyła się światowa premiera koncertu artystki „Dom na Skale”, z udziałem włoskiego wirtuoza akordeonu Marco Lo Russo. Agnieszka Chrzanowska jest autorką muzyki, tekstów i koncepcji artystycznej spektaklu w charakterze Kabaretowego Teatru Piosenki „Mężczyzna prawie idealny”. W 2015 r. ukazał się album z 13 piosenkami z tego spektaklu. Jest autorką muzyki do jedynej istniejącej Pieśni o Trójcy Świętej, z tekstem Michała Zabłockiego. Trzyczęściowy utwór został napisany na trzy głosy solowe, oktet wokalny, flugelhorn i fortepian. Agnieszka Chrzanowska czynnie wspiera organizacje działające na rzecz zwierząt, organizuje aukcje oraz bierze udział w koncertach charytatywnych i akcjach interwencyjnych, za co została uhonorowana przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Krakowie statuetką „Dżoka”.

W samo południe”  – w niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.