Przedświąteczne odwiedziny u pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego „Salutaris” w Złotym sprawiają każdego roku dużo radości i zadowolenia zarówno mieszkańcom, jak i przybywającym do nich.

20 grudnia 2017 r., przy kawie, herbacie i ciastkach, z pensjonariuszami „Salutaris” spotkała się burmistrz Złotego Stoku Grażyna Orczyk i przewodniczący Rady Miejskiej Waldemar Wieja. Złożyli świąteczne życzenia pensjonariuszom, pracownikom i ich rodzinom wręczając drobne upominki świąteczne. Zespół „Wesołe Nutki” z Mąkolna rozśpiewał i napełnił świątecznym ciepłem serca  pensjonariuszy i zebranych gości. Widoczne na twarzach wzruszenie, oczy pełne łez i usta radośnie wyśpiewujące tradycyjne kolędy, były tego świadectwem.

Nie zapominajmy nigdy o naszych bliskich, osobach samotnych i chorych. Starajmy się znaleźć chwilę i dać wyraz swojej pamięci i troski. Złotostoccy samorządowcy dziękują personelowi za opiekę na naszymi pensjonariuszami. Jak mówią: „Zdajemy sobie sprawę jak trudne jest to zadanie, wymagające wielkiej cierpliwości, pokory i dystansu do drugiego człowieka. Dziękujemy i życzymy dużo zdrowia.”