13 grudnia 2017 r. w szkole filialnej w Grodziszczu odbył się XI Mikołajowy Międzypowiatowy Turniej Unihokeja.

Organizatorami turnieju w ramach współpracy były Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Grodziszczu oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku Uroczystego otwarcia zawodów dokonali Wójt Gminy Stoszowice Paweł Gancarz oraz wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Budzowie z filią w Grodziszczu Ewelina  Krzywak, życząc powodzenia w sportowych zmaganiach i przestrzegania zasad ,,fair play”. Celem organizacji zawodów była integracja uczniów sąsiadujących powiatów/gmin, popularyzacja gry unihokeja, propagowanie zasady „fair play”, propagowanie aktywności ruchowej, wzmocnienie zdrowia i kondycji uczestników.

W turnieju wzięło udział sześć drużyn. Powiat dzierżoniowski – Gminę Dzierżoniów reprezentowały trzy drużyny: „Drużyna Mikołaja z Ostroszowic” – Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ostroszowicach, „Paczka z Piławy Dolnej” – Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej oraz „Elfy Mościsko” – Szkoła Podstawowa w Mościsku. Powiat dzierżoniowski – Miasto Dzierżoniów reprezentowała drużyna „Renifery Dzierżoniów” Szkoła Podstawowa Zespołu Szkół  Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie. Powiat ząbkowicki – Gminę Stoszowice reprezentowały dwie drużyny: „Śnieżynki z Budzowa” – Szkoła Podstawowa w Budzowie oraz „Renifery z Grodziszcza” – filia Szkoły Podstawowej w Budzowie.

W pierwszej fazie turnieju mecze rozgrywane były w 2 grupach systemem ,,każdy z każdym”. Za wygrany mecz drużyny otrzymywały 3 pkt. za remis 1 pkt. za przegrany mecz 0 pkt.  Następnie odbyły się 2 półfinały, mecz o 5 miejsce, mecz o 3 miejsce i finał. W sumie odbyło się 11 meczów 2x5min., w których zostały strzelone 43 bramki. Poziom umiejętności drużyn był wyrównany, nie brakowało emocji, rywalizacja była zacięta do ostatnich sekund meczów. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się następująco:

  • I miejsce: „RENIFERY  z GRODZISZCZA” filia SP w Budzowie      
  • II miejsce: „PACZKA z PIŁAWY DOLNEJ” SP  im. K Makuszyńskiego w Piławie Dolnej.
  • III miejsce: „RENIFERY DZIERŻONIÓW” SP Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie                   
  • IV miejsce: „ŚNIEŻYNKI  BUDZÓW” SP w Budzowie
  • V miejsce: „DRUŻYNA MIKOŁAJA z OSTROSZOWIC” SP  im. M. Kopernika w Ostroszowicach
  • VI miejsce: „ELFY  MOŚCISKA” SP w Mościsku
  • „Najskuteczniejsza Zawodniczka”: Z. Złotnicka (7) – „PACZKA z PIŁAWY DOLNEJ”
  • „Najskuteczniejszy Zawodnik”: K. Chorążkiewicz (9 – „RENIFERY  z GRODZISZCZA”

Na zakończenie turnieju odbyła się uroczysta dekoracja uczestników. Wszyscy uczestnicy z rąk Sekretarz Gminy Stoszowice Iwony Aibin oraz wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Budzowie z filią w Grodziszczu Eweliny Krzywak otrzymali symbolicznego słodkiego mikołaja, drużyny –  pamiątkowe dyplomy, trzy pierwsze drużyny – pamiątkowe puchary i medale, a najskuteczniejsi zawodnicy/zawodniczki – pamiątkowe statuetki. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju i ich opiekunom za udział w zawodach i zapraszamy za rok.