„Żaden człowiek nie jest samoistną wyspą; każdy stanowi ułomek kontynentu, część lądu. Jeżeli morze zmyje choćby grudkę ziemi, Europa będzie pomniejszona, tak samo jak gdyby pochłonęło przylądek, włość twoich przyjaciół czy twoją własną. Śmierć każdego człowieka umniejsza mnie, albowiem jestem zespolony z ludzkością. Przeto nigdy nie pytaj komu bije dzwon. Bije on tobie…”

Od takiego właśnie cytatu zaczyna się wiodący wpis na uruchomionej kilka dni temu stronie internetowej uruchomionej przez Komitet Obywatelski na Rzecz Szkoły w Ciepłowodach. Jak piszą prowadzący ten serwis: „Podobnych historii, jaka zdarzyła się w naszej Gminie, jest zapewne w Polsce wiele. Ta dotknęła nas jednak szczególnie, bo do tej szkoły chodzą nasze dzieci, nauczycielami są nasi znajomi i była to wizytówka naszej Gminy. Od momentu gdy pojawiła się w jej progach Dyrektor Pani Beata Lis, szkoła ta zaczęła żyć innym życiem. W ciągu siedmiu lat jej działalności, placówka ta zyskała rangę jednej z najlepszych w regionie i dzieci z tej biednej rolniczej gminy mogły powiedzieć o zrównaniu szans ze swoimi rówieśnikami z ośrodków miejskich.” W dalszej części tekstu mowa jest o okolicznościach odwołania Beaty Lis ze stanowiska dyrektora Zespołu Szkół Samorządowych w Ciepłowodach, o czym informowaliśmy w naszym portalu.

W poszczególnych zakładkach serwisu znaleźć można informacje o dorobku zawodowym Beaty Lis jako dyrektora ZSS w Ciepłowodach. Są także aktualizowane teksty i dokumenty związane z poszczególnymi zdarzeniami, do jakich w ostatnich kilku miesiącach dochodziło w związku ze sprawą odwołania pani dyrektor, a także cytowane z mediów lokalnych relacje na ten temat. Strona dostępna pod adresem sieciowym komitetobywatelskizsscieplowody.pl nosi oficjalną nazwę #ObywateleCiepłowody Aktywność jej twórców można też obserwować na Facebooku i Twitterze – tam też można nawiązać z nimi kontakt.