Bieg Świętego Floriana to impreza będąca jedną z form popularyzacji sportów zimowych wśród strażaków-zawodowców jak i ochotników, ich rodzin oraz indywidualnych zawodników, którzy mają możliwość sprawdzenia swoich dotychczasowych umiejętności oraz kondycji biegowych.

Pełni optymizmu, wspominając gorącą atmosferę zeszłorocznej edycji zawodów, mamy nadzieję, iż tegoroczna impreza również dostarczy wszystkim pozytywnych wrażeń, pogoda oraz uczestnicy dopiszą jak w roku ubiegłym, a duch zdrowej rywalizacji unosić będzie się nad malowniczą trasą biegową podczas trwania imprezy.

Ogólne warunki organizacji i biegu, poza terminem, który w tym roku wyznaczono na 27 stycznia 2018 r., pozostają do zeszłorocznych bez zmian. Trasy biegowe zawodów prowadzą przez malowniczą część Gór Sowich i Bardzkich tzw. „Trasę 9 Buków”, a start oraz metę zaplanowano na Przełęczy Srebrnej. Początek ścigania zaplanowano na godz. 11:00, biuro zawodów będzie czynne na miejscu startu, od godz. 9:30. Czas trwania imprezy przewidziany jest do okolic godz. 15:00.

Długość trasy, na której będą ścigać się miłośnicy „biegówek” wynosi około 10 km. Panie będą rywalizować na trasie około dwa razy krótszej (5 km). Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Stoszowicach, Gmina Stoszowice oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Budzowie.

Rejestracja: http://zapisy.ultimasport.pl/342

Opłata startowa -informacja oraz nr konta dostępne są w Regulaminie zawodów: http://www.stoszowice.pl/news-1097-7_Bieg_Sw._Floriana___27_stycznia_2018_roku.html