Most w Ziębicach – remontowany przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei oraz most w Laskach – remontowany przez Zarząd Dróg Powiatowych, są gotowe i przejezdne. Na zakończenie robót czeka most w Kamieńcu Ząbkowickim, gdzie – wg DSDiK – jest szansa do dopuszczenie do eksploatacji jeszcze w tym roku.

13 grudnia 2017 r. starosta ząbkowicki Roman Fester wspólnie z przedstawicielami Zarządu Dróg Powiatowych oraz wykonawcą otworzyli most w Laskach. Przeprowadzona w drugim półroczu przebudowa tego przejścia kosztowała prawie 360 tys. zł, na co samorząd powiatowy otrzymał wsparcie z budżetu państwa w kwocie 180 tys. zł.

Z kolei wczoraj, czyli 18 grudnia 2017 r. dopuszczono ruch mostem w Ziębicach nad rzeką Oławą. Wprawdzie będą jeszcze kontynuowane niektóre prace, ale pojazdy mogą już przejeżdżać dzięki inwestycji, która kosztowała ponad 1,2 mln zł. Roboty trwały od lipca br. i stanowiły poważny problem ze względu na konieczność organizacji rozległych objazdów.

Ten sam problem dotyczy nadal mostu na Nysie Kłodzkiej w Kamieńcu Ząbkowickim. Niestety nadal obowiązują długie objazdy utrudniające codzienne życie mieszkańcom dwóch gmin: Kamieniec Ząbkowicki i Złoty Stok oraz działającym tam firmom. Jak informowaliśmy w naszym portalu, wykonawca stara się zdążyć ze wszystkimi pracami w ustalonym na koniec bieżącego roku terminie. Inwestycja kosztuje ponad 11 mln zł i przedłużyła się ze względu na ujawnioną na początku robót całkowitą korozją konstrukcji „starego” mostu.

FOT: 
Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich
Urząd Miejski w Ziębicach
Adam Grygiel – Facebook