Dziś nie musisz bać się Boga – jest taki mały, bezbronny jak sen. Dziś nie musisz prosić o nic Boga. Dziś Bóg jest taki, jak ty. Możesz wziąć Boga na ręce – ukołysać, utulić, zaśpiewać przed snem, a może wtedy On pomoże zrozumieć ci więcej i pojmiesz, choć na chwilę, po co jesteś tu. Póki co, Ty śpij Jezu, śpij,  śnij Jezu, śnij. Jeszcze nie wiesz, co Cię ze mną czeka. Odpocznij, bo droga daleka. Dziś nie musisz gniewać się na Boga – jest taki mały, bezbronny jak sen. Dziś nie musisz prosić o nic Boga, dziś nie musisz prosić o nic Boga – dziś Bóg jest taki, jak ty. Możesz wziąć Boga na ręce – ukołysać, utulić, zaśpiewać przed snem, a może wtedy On pomoże zrozumieć ci więcej i pojmiesz, choć na chwilę, po co jesteś tu. Póki co, Ty śpij Jezu, śpij,  śnij Jezu, śnij. Jeszcze nie wiesz, co Cię ze mną czeka. Odpocznij, bo droga daleka. Dziś nie musisz bać się Boga. Jest taki mały, bezbronny jak sen. Dziś nie musisz nawet wierzyć w Boga. Dziś Bóg jest taki, jak ty.

Paweł Domagała, znany jako aktor i wokalista, który był już obecny w naszym cyklu, nagrał zaledwie trzy tygodnie temu kolędę, w której najważniejsze są słowa. Obraz nie zmienia się przez prawie cztery minuty klipu, za to przesłanie śpiewane wzrusza niemal do łez, a może nawet dosłownie do łez. Po nagraniu i „wypuszczeniu” piosenki na rynek, Artysta powiedział w jednym z wywiadów, że „to jeden z ważniejszych moich utworów. (…) Nie ma co ukrywać, że jestem osobą wierzącą i to też ma wpływ na to, jak żyję. Zawsze, kiedy staję przed trudnym wyborem, rozeznaję go po chrześcijańsku”. Krótka i lekka w warstwie muzycznej piosenka przekłada zapewne to wyznanie na język popkultury. Ponad 125 000 wyświetleń w 20 dni świadczy – jak można sądzić – o tym, że Paweł Domagała chwycił słuchaczy za serca…

W samo południe”  – w niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.