W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości ząbkowiczanie otrzymali podarunek w postaci koncertu, który był wielobarwnym – pod względem nawiązań historycznych oraz muzycznych motywów – bukietem utworów o patriotycznym przesłaniu. Od lat realizowane przez Szkołę Muzyczną CASIO wydarzenie, także w tym roku, dostarczyło licznej publiczności wielu podniosłych przeżyć i wielkiej radości związanej z tym, że kolejne songi i wiersze prezentowane były przez dzieci i młodzież.

Na scenie Ząbkowickiego Ośrodka Kultury przez godzinę mieliśmy możność wsłuchać się w znane wprawdzie, ale zawsze wiele znaczące piosenki i wiersze. I właśnie dlatego, że są nam znane, możemy w sobie utrwalać ich przesłanie, ale też nieustannie na nowo odczytywać. Taki zapewne zamysł mieli Agnieszka i Michał Bartkiewiczowie, który w prowadzonej przez siebie Szkole Muzycznej CASIO kształtują nie tylko wokalne talenty dziewcząt i chłopców, ale – o czym nie po raz pierwszy – mogliśmy się przekonać, rozwijają także ich wrażliwość na wartości związane z polskością.

Koncert, który w scenicznym tle miał napis „WOLNOŚĆ” był swobodnie ułożoną mozaiką śpiewanych i recytowanych obrazów ukazujących 99-letnią historię niepodległości Polski – zdobywanej i traconej, wywalczonej i odbieranej nam, odzyskiwanej i będącej nieustannym zadaniem. Także niepodległości rozumianej bardzo osobiście przez pryzmat najpiękniejszych uczuć pomiędzy ludźmi, które w wyniku dziejowej zawieruchy nie zawsze mogły się spełniać.

Liczna frekwencja w sali widowiskowej, a jeszcze bardziej serdeczne przyjęcie piosenek i recytacji, były niewątpliwie znakiem wdzięczności dla młodych wykonawców i animatorów muzycznej patriotycznej wieczornicy. Fragmenty koncertu relacjonowaliśmy w naszym serwisie #dzieje_się_teraz .

Finał koncertu z okazji Narodowego Święta Niepodległości 🇵🇱#dzieje_się_teraz dzięki Szkole Muzycznej CASIO #to_co_widzimy_na_żywo w Ząbkowicach Śląskich – relacja wkrótce w naszym portalu.

Opublikowany przez Zabkowice4YOU.PL Piątek, 10 listopada 2017

„Dobrze się dzieje w naszej lokalnej społeczności, skoro niewielkimi środkami, za to z olbrzymim zapałem społecznym, można przygotować i zrealizować tego rodzaju wydarzenie” – mówił nam jeden z seniorów wychodzących z koncertu. Inny głos: „Piękni i młodzi, radośni i pełni nadziei są na scenie, niech im Pan Bóg da taką Polskę, o jakiej śpiewali”.