W minioną sobotę na ziębickim „Orliku” odbył się turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży o Puchar Dyrektora Gminnego Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach.

Zawody rozgrywane były w kategoriach: Orliki i Młodzicy. Mimo wietrznej pogody do zawodów zgłosiło się jedenaście drużyn. Były to zespoły: Orła Ząbkowice Śl., MKS Sparta Ziębice i Akademia Piłkarska G.P. Miło zauważyć , że w zespołach występują również dziewczęta. W młodszej grupie Orlików pierwsze i drugie miejsce wywalczył Orzeł Ząbkowice Śl., trzecie MKS Sparta Ziębice. Podobnie wśród Młodzików pierwsze i drugie miejsce zajęli piłkarze z Orła Ząbkowice Śl., na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Sparty Ziębice. Występujący w turnieju dzieci z Akademii Piłkarskiej G.P to najmłodsi uczestnicy, dopiero rozpoczynający przygodę z piłką nożną.

Najlepszym drużynom turnieju puchary wręczał Dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu Andrzej Regner. Wyróżniono również najlepszego bramkarza, którym został Piotr Kabała. Najwszechstronniejszym zawodnikiem sobotniego turnieju wybrano Krystynę Flis. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie nagrody.

Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony kibiców. Miło nam, że na turniej przyjechało dużo rodziców z Ząbkowic Śl. Był to ostatni turniej w tym roku na Orliku. Za organizację turnieju odpowiedzialny był pracownik GCEiS w Ziębicach Pan Rejnowski, a pomagali mu Pan Przemysław Palmowski, Radosław Korchan i Marek Matkowski – sędziowie zawodów. Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach zaprasza dzieci na halowe turnieje, które odbywają się w czwartki o godz. 16:00 w sali gimnastycznej przy ul. Wojska Polskiego.