Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach jako zarządca Stadionu Miejskiego w Ziębicach informuje, że na obiekcie zamontowany został całodobowy system monitoringu składający się z 8 kamer.

Kamery monitorują zdarzenia na trybunach, siłowni zewnętrznej, przy wejściu do pomieszczeń klubowych Sparty Ziębice oraz przy dwóch bramach wjazdowych. Wielokrotnie przekazywane były do GCEiS informacje o niewłaściwym zachowaniu mieszkańców Ziębic na obiekcie np. spożywanie alkoholu, wandalizm. W ciągu ostatnich lat włamywano się wielokrotnie do pomieszczeń w budynku głównym oraz do budynków gospodarczych.

Monitoring będzie służył także bezpieczeństwu korzystających z obiektu mieszkańców, którzy coraz chętnie spędzają swój wolny czas na bieżni lub siłowni. MKS Sparta Ziębice, którego siedziba od początku działalności klubu znajduje się na obiekcie, również wielokrotnie wnioskował o założenie monitoringu w celu zwiększenia bezpieczeństwa podczas rozgrywek piłkarskich.

Mam nadzieję, że dzięki inwestycji Stadion Miejski w Ziębicach stanie się bardziej przyjazny jego mieszkańcom i będzie służył przede wszystkim w celu rozwoju tężyzny fizycznej.

Andrzej Regner – dyrektor GCEiS w Ziębicach