Ponad pół miliona złotych Powiat Ząbkowicki otrzymał za zakup nowego ambulansu medycznego oraz specjalistycznego sprzętu medycznego z przeznaczeniem dla Pomocy Doraźnej w Ząbkowicach Śląskich.

„10 listopada 2017 r. otrzymaliśmy promesę z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego i już ruszyły procedury przetargowe” – informuje starosta ząbkowicki Roman Fester. Nowy ambulans medyczny wyposażony m.in. w respirator i pompę infuzyjną ma być zakupiony do końca br. Na ten cel samorząd powiatowy otrzymał 400 tys. zł. Dodatkowo na wyposażeniu ząbkowickiego pogotowia znajdzie się monitor/defibrylator oraz urządzenie do kompresji klatki piersiowej. Na te dwa, wysoce specjalistyczne urządzenia, wpłynęła kolejna dotacja w kwocie 134,5 tys. zł.

Tabor samochodowy SP ZOZ Pomoc Doraźna w Ząbkowicach Śląskich w ostatnim czasie został wysoce zmodernizowany. W lutym 2017 r., jak informowaliśmy w naszym portalu, nowy karetka wraz ze sprzętem została zakupiona w ramach współpracy samorządów lokalnych. Pod koniec 2016 r., zgodnie z podaną przez nasz portal wcześniejszą wiadomością, dzięki rządowej dotacji do Ząbkowic Śląskich trafił nowy ambulans marki Mercedes Sprinter o wartości prawie 490 tys. zł. Z kolei od lipca 2015 r., o czym też pisaliśmy w naszym portalu, w ramach 5-letniego leasingu operacyjnego ząbkowickie pogotowie ratunkowe z własnych środków dysponuje pojazdem Renault Master.