Na początku bieżącego roku szkolnego Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach przystąpiło do programu „Decydujesz, pomagamy”, zgłaszając do konkursu projekt „Laboratorium urody”. W połowie listopada organizatorzy konkursu – Fundacja Tesco Polska, Tesco Dzieciom oraz Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” ogłosiły wyniki.

Z radością informujemy, że nasz projekt znalazł się na liście zwycięzców, a tym samym otrzymał dofinansowanie w wysokości 5000 zł. Spośród wszystkich zgłoszonych w Polsce projektów wybrano 410 i przydzielono je do poszczególnych mikroregionów, w których odbywało się głosowanie. Na nasz projekt można było głosować w sklepach Tesco w Ziębicach, Strzelinie i Nowej Rudzie. Głosowanie trwało od 1 do 31 października. Otrzymaliśmy 24277 głosów, za które wszystkim serdecznie dziękujemy!

Jak podkreśla autorka projektu – pani Ewelina Dreszer – „planowane działania są odpowiedzią na nurtujące wielu z nas pytania dotyczące naturalnej pielęgnacji oraz prewencji chorób skóry. Dzięki uzyskanej dotacji zorganizujemy w szkole cykl zajęć i warsztatów. Ich uczestnicy zostaną zapoznani z  sekretami naturalnych źródeł piękna. Dowiedzą się, jak czytać składy kosmetyków i czego w nich unikać. Nauczą się prostych receptur opartych na naturalnych składnikach oraz poznają tajniki sprzątania domu bez chemii. Z warsztatów, oprócz bezcennej wiedzy, każdy wyniesie własnoręcznie wykonane kosmetyki i środki czystości.”

Dziękujemy mieszkańcom miast, w których można było oddać na nas swój głos, uczniom ZSP w Ziębicach, ich rodzinom, przyjaciołom szkoły i wszystkim, którzy wrzucili choć jeden żeton, by wesprzeć nasze działania.  Szczególnie dziękujemy klasom I LO „a” oraz I LO „b” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach, które opracowały strategię promocji i cały miesiąc zachęcały klientów Tesco do oddawania głosów na „Laboratorium urody”. Oprócz ulotek i plakatów promowały nas happeningi oraz nakręcony przez uczniów film pt. „Baśń o królewnie dbającej o urodę” (można go obejrzeć na szkolnym YouTubie).

Zdjęcia z akcji promocyjnej i tekst: Redakcja ZSP Ziębice