Dziś bujania się nie boję. Myślę sobie nawet, że to pora by, pora by polubić je. Przed bujaniem się nie wzbraniam. Nie jest mi z nim wcale źle. I nawet nie, nie chcę by skończyło się. Chyba w marcu gdzieś nad ranem zabujałam się – to fakt. I do dziś dzień już tak mam. Zabujałam się nad życie. Tak na amen po grób tak. I miło mi, miły nam jest ten stan.  Chyba w marcu, gdzieś nad ranem, rozgoniłam ciężkie sny. Miałam dość i one dość miały mnie. Duszę zimą przysypaną odkurzyłam po to, by pełny blask, pełny blask zwrócić jej. Zabujałam się tak pięknie w tych najbliższych, co to wiem, że do dziś, razem wciąż trzymają się. Zabujałam się i tęsknię bez pamięci wiedząc, że to mój Bóg, właśnie Bóg nie buja mnie.

Lidia Pospieszalska jest absolwentką Wydziału Jazzowego Akademii Muzycznej oraz geografii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W roku 2006 nagrała swoją pierwszą solową płytę. Większość kompozycji i aranżacji jest jej autorstwa, a pozostałe są owocem współpracy z mężem Marcinem (skrzypkiem, basistą, klawiszowcem, cymbalistą). Jej głos można usłyszeć na płytach chóru Deus Meus, kolęd Rodziny Pospieszalskich, zespołu Raz Dwa Trzy, Tie Break, Full Power Spirit, a także Angeliki Korszyńskiej – Górny, Janusza Radka oraz Janusza „Yaniny” Iwańskiego. Jest współtwórczynią i współrealizatorką bardzo licznych projektów artystycznych o muzycznej proweniencji. Za sprawą osobistych tekstów  i mieniącej się różnymi kolorami muzyki, dzięki jej piosenkom można wybrać się w daleką  podróż i zapomnieć  na chwilę o zgiełku ulicznym,  wszystkim co nas dręczy, codziennym zabieganiu. Na dniach ukazała się najnowsza płyta Lidii Pospieszalskiej pt. „Podróże po chmurze”. Dzisiaj prezentujemy piosenkę sprzed dziesięciu lat. „Inaije” nie straciło niczego ze swej muzycznej i werbalnej mocy. Artystka, która nie tai swego chrześcijańskiego zainspirowania, w niezwykle subtelny sposób utkała tam zapis doświadczeń jakże bliskich wielu z nas.

W samo południe”  – w niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.