W świecie, w którym człowiek tak żyje, by zachować twarz, powiedzieli mogę być kim chcę. Powiedzieli zmienię świat dopóki w prawdzie będę trwać. Choć tak niewiele może każdy z nas w świecie, w którym pusty śmiech przykrywa przemilczany ból. słowa zamiast goić – burzą krew. Budujemy w myślach mur grając nieistotną z ról. Pytamy samych siebie wciąż: dokąd? Dokąd? Dokąd ruszymy stąd, żeby odnaleźć w końcu sens. Czy mamy gnać pod prąd? Czy na początku poddać się? dokąd ruszymy stąd, żeby odnaleźć w końcu sens? Życie nas gna pod prąd, wbrew rozumowi, w rytmie serc. Ile razy spojrzę w dal, horyzont topi się we mgle. Ile nam zostało wspólnych dni? Przemijamy w rytmie fal, co wymywają śmierć na brzeg. Mam nadzieję, że ty wiesz: dokąd? Dokąd? Dokąd ruszymy stąd, żeby odnaleźć w końcu sens? Czy mamy gnać pod prąd? Czy na początku poddać się? Dokąd ruszymy stąd,  żeby odnaleźć w końcu sens? Życie nas gna pod prąd, wbrew rozumowi, w rytmie serc.

Piotr Rubik to muzyk wnoszący unikalną stylistykę oratoryjną w świat polskiej piosenki popularnej. Co pewien czas obdarza polską publiczność utworami, które bardzo szybko stają się przebojami i chociaż bywają przedmiotem uszczypliwych komentarzy (np. związanych ze słynnym już „klaskaniem jak u Rubika”), to słuchacze nagradzają frekwencją i oklaskami każdy realizowany przez niego koncert. Tym razem nowa piosenka pt. „Dokąd”, śpiewana przez Olivię Wieczorek i Marcina Januszkiewicza, to nie tylko hit od pierwszej do ostatniej frazy, ale też sposób na udział w szlachetnej kampanii społecznej pod hasłem „Polska dla Świata”. Jej inicjatorzy pragną uwrażliwić ludzi na sytuację osób, zmagających się z ciężarem wojny. Projekt zakłada organizację kilkunastu koncertów Oratorium pod znamiennym tytułem „Z Powodu Mojego Imienia” promujących dotychczasowe działania Polaków w niesieniu pomocy ofiarom współczesnej wojny na Bliskim Wschodzie, a także zbiórką funduszy na odbudowę zniszczonej szkoły w Homs w Syrii. Autorem tekstu poruszającej piosenki jest śpiewający ją razem z Olivią Wieczorek Marcin Januszkiewicz – aktor teatralny i wokalista. Warstwa muzyczna wykreowana przez Piotra Rubika nadaje utworowi porywającej dynamiki. Kompozytor nie unika obecności na ekranie, gdzie widzimy dominującą jednak i metaforyczną fabułę.

W samo południe”  – w niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.