Przyciągasz mnie jeszcze dalej, dalej niż kiedyś. Czynisz mnie silniejszym, głęboko mnie poruszasz. O, nie wiem co jest w gwiazdach, nigdy nie słyszałem tego z góry. Świat nie jest nasz, ale wiem co jest w moim sercu. Jeśli nie będziesz moja rozpadnę się na kawałki. Nie wiem kto będzie całował cię kiedy odejdę, Więc będę kochał cię teraz, jakby to było wszystkim, co mam. (…) Kochaj mnie teraz, kochaj mnie teraz. (…) Coś w środku nas wie, że nie ma nic gwarantowanego. Dziewczyno, nie potrzebuję żebyś powiedziała mi, że nigdy nie opuścisz, nie. Kiedy zrobimy to wszystko, co moglibyśmy, aby przemienić ciemność w światło, obrócić zło w dobro? (…)

John Legend miał zaledwie cztery lata, gdy rozpoczął edukację muzyczną. Wykonywał utwory gospel na pianinie klasycznym. Rok później dołączył do kościelnego chórku dziecięcego. Mając 16 lat ukończył Springfield North High School, następnie uczęszczał do uniwersytetu w Pensylwanii, w którym przewodził śpiewającej a cappella formacji Counterparts. Debiutancki album Legenda „Get Lifted” został wydany pod koniec 2004 r. Nad materiałem piosenkarz pracował z takimi artystami, jak raper i producent Kanye West czy Snoop Dogg. Legend grał również na pianinie w piosence Lauryn Hill „Everything is Everything”, „You Don’t Know My Name” Alicii Keys, „High Road” Fort Minor i „Like that” The Black Eyed Peas. Miał więc okazję z bliska słyszeć słynne światowe wokale. W 2006 r. wydał swoją drugą płytę studyjną zatytułowaną „Once Again”, w 2008 r. ukazał się trzeci studyjny album „Evolver”.  W 2013 roku premierę miała jego czwarta płyta studyjna zatytułowana „Love in the Future”. W 2015 roku zdobył Nagrodę Akademii Filmowej w kategorii „Najlepsza piosenka oryginalna” za utwór „Glory”, który nagrał z raperem Commonem na potrzeby filmu „Selma”. I wreszcie w 2016 r. wydał piąty album studyjny piosenkarza pod wymownym tytułem „Darkness and Light”, na którym znalazła się m.in. prezentowana dzisiaj piosenka „Love Me Now”. John Legend wystąpił w obsypanym nagrodami filmie „La La Land” wcielając się w postać Keitha, wokalisty zespołu. Specjalnie na tę okazję nauczył się grać na gitarze. Choć utwory Legenda są głównie nasycone R&B i soulem, sam artysta przyznaje, że duży wpływ na ich całokształt ma muzyka gospel, głównie dlatego, że była to muzyka jego dzieciństwa. Jedną z ważniejszych ról odgrywa także fortepian, na którym Legend uczył się grać od najmłodszych lat, i co jest także jednym z powodów, dla których artysta sam komponuje swoje utwory. Od 2013 r. John Legend jest mężem modelki Chrissy Teigen, a w 2016 r. para doczekała się pierwszego dziecka, córki Luny. Całą rodzinę widzimy na klipie z dzisiejszą piosenką. Od kilku dni wiadomo, że John i Chrissy spodziewają się drugiego dziecka i ma to być syn.

W samo południe”  – w niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.