Wakacje to okres, kiedy w bibliotece gromadzi się najwięcej dzieci. W filiach bibliotecznych w Brzeźnicy i w Przyklęku odbyły się różnorodne zajęcia kierowane właśnie do młodych odbiorców.

Dzięki zaplanowanemu programowi zajęć, mogły twórczo i aktywnie spędzić wolny czas. Brały udział w zajęciach literacko-plastycznych, muzycznych, rozwiązywały zagadki, rebusy, korzystały z gier planszowych, tworzyły wakacyjne krajobrazy i kwiaty z bibuły. Była nauka rysowania na podstawie wesołych ilustracji i zabawnych, prostych wierszyków odnoszących się do rysunków w „Wielkiej szkole rysowania dla dzieci” Hanny Turk i Rosanny Pradella. Nie obyło się bez głośnego czytania wybranych bajek biblioterapeutycznych ze zbioru „Siedmiu wspaniałych” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.

Te bajki bez wątpienia dodają otuchy, rozwijają inteligencję emocjonalną, uczą prawdziwych wartości. Natomiast wierszyki Doroty Strzemińskiej-Więckowiak nasunęły pomysł  zorganizowania zajęć poświęconych różnym zawodom. Dzieci w stosownych strojach przygotowanych przez bibliotekarkę opowiadały o tym kim chciały by zostać w przyszłości, oraz wzięły udział w tematycznym konkursie plastycznym.