Chcesz to milcz. Milczenie złotem jest, ja wiem. Nie mam nic, a ciszy nie potrafię znieść. Tylko szept przed chwilą opuszczonych miast. Tylko przez rozbite okno śpiewa wiatr. Taki stał się mój świat. Jak wrócić, kiedy każda z dróg prowadzi do twych rąk i ust? Tego dnia rozmowę naszą przerwał ktoś. Byłem sam, szukałem Ciebie w sercu, bo smutnym stał się mój świat. Jak wrócić, kiedy każda z dróg prowadzi do twych rąk i ust? Niech się wszystko zacznie jeszcze raz. Na tych pustych ziemiach. Kwiaty już nieśmiało kwitną, spójrz. Kiedy jesteś ze mną, odnajduję ślady naszych stóp. Wiem, co będzie dalej, na bezdroża miłość wróci, jeśli chcesz… Iść bez Ciebie znaczy iść w bezdroża, gdzie nic, prócz pustych serc już nas nie spotka. I płonący piach dotyka płuc, a do źródła tysiąc mil. Wróć raz jeszcze…

Sylwia Grzeszczak. Wokalistka z niezwykłym głosem i kompozytorka z umiejętnością gry na pianinie. Swoje pierwsze kroki na scenie stawiała już w wieku pięciu lat. Zadebiutowała w programie „Od przedszkola do Opola”, gdzie wykonała piosenkę z repertuaru Krzysztofa Krawczyka „Byle było tak”. Krótko po tym Sylwia rozpoczęła naukę na pianinie, którą kontynuowała w kolejnych szkołach muzycznych, a zakończyła dyplomem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Poznaniu. Przełomem w artystycznej biografii Sylwii Grzeszczak był rok 2004, kiedy zajęła pierwsze miejsce w finale konkursu „Drzwi do kariery” a rok później otrzymała główną nagrodę w konkursie poezji śpiewanej za skomponowanie muzyki do wiersza Ernesta Brylla. Jej pierwszy solowy singiel, „Małe rzeczy” był niekwestionowanym hitem lata 2011. W sierpniu 2011 światło dzienne ujrzał drugi solowy singiel Sylwii, zatytułowany „Sen o przyszłości”. Singiel szybko powielił sukces „Małych rzeczy”, opanowując kolejne listy przebojów największych stacji radiowych. Teledysk do utworu „Sen o przyszłości” zagwarantował artystce pierwszą w historii Polski wygraną w 36. edycji międzynarodowego konkursu World Music Trophy. Wraz z ukazaniem się trzeciego singla z płyty – „Karuzeli” – album „Sen o przyszłości” osiągnął status dwukrotnie platynowej płyty już w pierwszym kwartale 2012 roku. W 2013 roku odbyła się premiera nowego singla artystki pt. „Flirt”, który był zapowiedzią trzeciego krążka, zatytułowanego „Komponując siebie”. W 2016 roku ukazał się jej czwarty album studyjny, zatytułowany „Tamta dziewczyna”. Niecały miesiąc po premierze płyta uzyskała status platynowej. W marcu 2017 roku singiel „Tamta dziewczyna” osiągnął status podwójnego diamentu. Piosenka „Bezdroża” to utwór nagrany w 2016 r., a klip zarejestrowano w wersji b&w, przez co obraz jest przesłaniem równoległym do słów i melodii. Gościnnie w utworze wystąpił  Mateusz Ziółko, laureat trzeciej edycji „The Voice of Poland”.

W samo południe”  – w niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.