Kochanie, zabierz z miasta mnie, nad wodę gdzieś, do lasu wywieź. Potykam się o własny cień i myśli swoich już nie słyszę. Huk maszyn wszędzie, radio gra. Piosenki, których nie rozumiem. Kochanie, zabierz z miasta mnie,  ja w mieście żyć już nie umiem. Kochanie, zabierz z miasta mnie. Na łąki weź, gdzie wonne rosy, na mchu mnie połóż w ciszy drzew, powplataj liście w moje włosy. Zasyp w głowie zgiełk i szum skrzydłami pszczół, płatkami kwiatów. Kochanie, zabierz z miasta mnie. Umieram tutaj… ocal, ratuj. Pomocy! Alert czerwony. Nie chcę biec. Nie chcę biec. Pomocy! Połam mi nogi. Zatrzymaj. Trzymaj mnie. Kochanie, zabierz z miasta nas, nim miłość między nami skona. Rozbijmy zegar póki czas, wyłączmy dzwonki w telefonach. Nad wodę gdzieś, do lasu wieź, gdzie gwiazdy nocą świecą w niebie. Kochanie, zabierz z miasta mnie. Przypomnij mi kim jestem.

Anita Gray – znamy ją jako Anitę Lipnicką. Piosenkarka i autorka tekstów, członkini Akademii Fonograficznej. Karierę sceniczną zaczęła z formacją Varius Manx, z którą w 1994 i 1995 r. nagrała dwie płyty świetnie przyjęte przez publiczność. W 1996 roku zainicjowała nowy etap, a jej debiutancki soloowy album Wszystko się może zdarzyć zdobył status trzykrotnie platynowej płyty i był nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Pop (łącznie Anita dostała wtedy 5 nominacji). Piosenki „I wszystko się może zdarzyć” oraz „Piękna i rycerz” stały się szybko hitami. W 1998 r. wydała album pt. „To, co naprawdę” i zdobyła status złotej. Z kolei w 2000 r. album „Moje oczy są zielone” cieszył się powodzeniem dzięki piosence „Jestem powietrzem”, do której teledysk nagrano w Londynie. Dwa lata później, najpierw muzycznie, potem prywatnie związała się z Johnem Porterem. Ich pierwszy wspólny album „Nieprzyzwoite piosenki” w 2003 r. zarejestrowano w Londynie i pokrył się on platyną. W 2005 r. ukazał się drugi album duetu pt. „Inside Story”, który powtórzył sukces poprzedniego. Rok 2008 to ostatnia wspólna płyta Anity Lipnickiej i Johnego Portera. Nosiła znamienny tytuł „Goodbye”. Następnego roku miała miejsce premiera pierwszego po kilku latach solowego albumu Lipnickiej „Hard Land of Wonder”. Płyta była nagrywana w Londynie i utrzymana jest w akustycznej stylistyce, miała status złotej, nominację do Fryderyka w kategorii Album Roku Piosenka Poetycka 2010, którą Anita Lipnicka wygrała. W 2012 roku wokalistka wzięła udział w projekcie „Morowe panny” realizowanym przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Znów wspólnie z Johnem Porterem, napisała piosenkę „Jeśli nie wrócę”, która znalazła się na płycie pod tym samym tytułem. W 2013 r. ukazała się polskojęzyczna płyta artystki „Vena Amoris”. Po wielu osobistych zawirowaniach artystka rok temu wróciła do czynnego koncertowania. Zaledwie kilka tygodni temu ukazał się klip do jej najnowszej piosenki pt. „Z miasta”.

W samo południe”  – w niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.