To prawdziwa historia oparta na fałszu i silne charaktery dojrzewające we łzach. Na ziemiach, które mlekiem i miodem nie płyną, gdzie nawet cichy płacz zagłusza wiatr. To prawdziwa historia oparta na krzywdzie,  i kamienne ściany znoszące te sceny od lat. W miejscu, z którego miałaś dotrzeć do gwiazd, gdzie, każdy ważny szept rozprasza rozpacz. Zasłaniam oczy i pastelami wciąż, szkicuję to, co w myślach, wyznaczam nowy trop. Usiłuję krzyczeć, lecz milczę jak we śnie. Czy ktoś zechce mnie obudzić? Nie, bo to nie jest sen. To prawdziwa historia oparta na fałszu. Świat dziecięcym wzrokiem, widziany jakby przez mgłę. Spędzone z powiek sny, wyjęte noce. Przegranych tysiące walk o jeden uśmiech. To prawdziwa historia oparta na bólu. Znikające w oddali obrazy, do których mam żal. Za rozproszonym światłem biegnący tłum, z oddechem, który powoli słabnie. Zasłaniam oczy i pastelami wciąż, szkicuję to, co w myślach, wyznaczam nowy trop. Usiłuję krzyczeć, lecz milczę jak we śnie. Czy ktoś zechce mnie obudzić ?  Nie. Nie, bo to nie jest sen.

Karolina Baszak – na co dzień śpiewa, fotografuje, filmuje oraz pisze bloga o tematyce kobiecej, poruszając serca tysięcy dziewczyn w Polsce i za granicą. Jej miłość do stylu vintage i mody pierwszej połowy XX wieku zaowocowała powstaniem pierwszej linii klasycznych sukienek oraz biżuterii.  Twórczyni stara się materializować swoje marzenia i założenie własnej marki było dla niej kwestią czasu. Tworząc „aeterie” mogła połączyć swoje pasje takie jakie miłość do stylu retro, komponowania utworów, rysowania, fotografowania czy filmowania. Karolina Baszak pochodzi ze Stargardu Szczecińskiego, od najmłodszych lat wykazywała zainteresowanie sztuką w każdej postaci. Kształciła się w kierunku muzyki, malarstwa i tańca. Muzyka, a szczególnie śpiew jest jednym z nurtów jej aktywności. Pierwszy album Karoliny Baszak nosi tytuł „Fale”  i zawiera dwanaście nastrojowych utworów z pogranicza indie rocka i indie popu. Artystka zaprasza do świata pełnego emocji, melancholii, ale także kontemplacji zjawisk, które na co dzień często umykają. Wszystkie teksty napisane są po polsku przez wokalistkę. Jak pisze sama: „ „Fale” to opowieść o moim dorastaniu, o pokorze, nauczkach i naturalnych zmianach dojrzewającego człowieka. To również próba określenia mnie samej w piosenkach. Jest to spójna muzycznie i tekstowo zawartość, stworzona z bardzo zdolnym producentem, będącym zarazem jej współkompozytorem i gitarzystą. Ta płyta jest jednocześnie radosna i melancholijna i chyba sama nie chciałam aby którykolwiek z tych nastrojów przeważał. Jej siłą są bogate aranże oraz to, że powstała swobodnie, bez nacisku i sztywnych dat.” – Płytę promuje singiel z piosenką „Prawdziwa historia”, będący wypadkową tego, co można usłyszeć na całej płycie, zarówno w warstwie muzycznej, jak i tekstowej. Do utworu powstał klimatyczny teledysk, za koncepcję którego odpowiada Karolina. „W teledysku chciałam pokazać przede wszystkim skrajne nastroje znajdujące się na płycie – od światła i radości, po ciemność i smutek. Spokojne morze i wzburzone fale są piękną metaforą towarzyszących nam w życiu emocji” – dopowiada artystka. „Prawdziwa historia” to napisany przez nią tekst oraz muzyka skomponowana wspólnie z Krzysztofem Łochowiczem.

W samo południe”  – w niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.