W stumilowym lesie reformatorski duch. Królestwo zwierząt pcha ku nowoczesności. Nobliwi starcy parzystokopytnych ras zebrali się by radzić o przyszłości. Pierwszy dekret zrównał wszystkie prawa. Wiadomo co może miś a co może trawa. Rano ci co prawa te wydali schodzili z drogi misiom a trawę deptali. Synu bądź spokojny. Nie będzie żadnej wojny. Oprócz tej, która jest – na życie wieczne i śmierć. My z bajkowego świata. Persona non grata! My z bajkowego świata: Persona non grata! Persona non grata! Persona! Królestwo ludzi robi cywilizacyjny krok. Czas pochylić się nad bezbronnymi. Prawa zwierząt rozjaśnią mrok roztaczający się nad cierpiącymi. Rano zlinczowali pracownika rzeźni – brutalnie kroił mięso na porcje. A już nocą ci sami dobroczyńcy legalizowali dla ludzi aborcję. Persona non grata! Persona! Persona non grata! Persona! Persona non grata! Persona!

Napisali o sobie m.in… „Zespół „Luxtorpeda” powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec. Debiutancki album zatytułowany „Luxtorpeda”  ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Płytę promują teledyski zrealizowane do utworów „Niezalogowany”, „Autystyczny” i „Za wolność”.”

W 2013 r. wykreowali zestaw piosenek, jaki znalazł się w wydanym rok później albumie pt. „Buraki”. Zdaniem recenzentów stwierdzenie, że krążek traktuje „o życiu” to grafomania. Teksty opowiadają o ludzkich wyborach, relacjach z rodzicami, systemie i codziennych zmaganiach o to, by pozostać człowiekiem”. Zdaniem wielu słuchaczy po raz pierwszy „Luxtorpeda” sprawiła, że słowa są ważniejsze niż muzyka. Jak napisano w jednym z serwisów „ciężko identyfikować (poza wyjątkami) utwory na podstawie dźwięków, za to świetnie to wychodzi, gdy wsłuchać się w poszczególne frazy czy strofy. Te w warstwie (a niech będzie) etycznej są w zasadzie uniwersalne, choć zespół wyraźnie manifestuje swą chrześcijańską postawę”. „Mamy NIP, mamy REGON, mamy PESEL i co z tego?” – wykrzykuje Litza w jednym z utworów i szybko dodaje, że „znaczymy coś więcej”…  Utwór „Persona non grata” pochodzi właśnie z tej płyty.

W samo południe”  – w niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.