Szanowni Państwo, mamy zaszczyt zaprosić na I Festiwal Ekocentryków „UROCZYSKO”, który jest podsumowaniem trwających od 14 do 26 sierpnia 2017 warsztatów dla dzieci „Into the GAJ”.

Podczas spaceru inscenizowanego, który odbędzie się w ramach festiwalu, chcemy zaprosić Państwa m.in. do LASU – do pięknego świata, w którym wraz z dziećmi uczymy się, jak być sobą, jak w naturalny sposób to wyrażać, jak wygląda nasza naturalna przestrzeń i jak jej bronić, jak z niej czerpać i jak o nią dbać. Państwa przewodnikami podczas spaceru będą dzieci, to one wprowadzą Was do świata Natury, Lasu i Dzikości, który przyniósł nam ostatnio tak wiele nauki, radości, wzruszeń i ciekawych rozmów. Na spacer będzie można udać się z małymi przewodnikami dwukrotnie w ciągu dnia: o 12:30 i o 16:30.

Między spacerami zaprosimy Państwa do wspólnego zdrowego gotowania przy ognisku (plac przy „Aniołku”), do zwiedzania ekspozycji powstałych z twórczych działań podczas projektu („Aniołek”), a także na warsztaty lepienia kulek nasiennych, tzw. „seed bombs” (plac przy „Aniołku”) i rozpoznawania jadalnych chwastów. Będziemy tańczyć, gotować, opowiadać bajki i żegnać piękne gorące lato.

Dwutygodniowe warsztaty i festiwal są realizowane w ramach Lata w teatrze. Dzieci i młodzież wzięły udział w pięciu ścieżkach tematycznych: Grupa Tańca i Czucia (Kasia Donner), Grupa Dziennikarska (Paulina Plewka), Grupa Dźwięku (Kasia Jankowska i Kasia Bukowska), Grupa Aktorska (Janka Jankiewicz), Grupa Plastyczna (Zosia Tkaczyk). Zajęcia odbywały się w SPA Aniołek oraz w okolicznym Lesie.

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego najważniejszym elementem jest konkurs grantowy adresowany do teatrów, samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych – ośrodków, które w okresie letnich wakacji szkolnych chciałyby zorganizować warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, zakończone pokazem spektaklu. Najciekawsze projekty wybrane przez Komisję Ekspertów otrzymują dofinansowanie, które wynosi maksymalnie 40000 złotych.

www.latowteatrze.pl
www.e-teatr.pl
www.facebook.com/instytutteatralny
www.instytut-teatralny.pl