Przedostatni wieczór Bardzkiego Lata Organowego 2017 wypełniony będzie najbardziej szlachetnymi i zarazem imponującymi głębią dźwiękami. Zabrzmią bowiem w pełnej swej mocy i wszystkich swych barwach organy Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bardzie. Zagra na ich Giampaolo Di Rosa – jeden z najbardziej uznanych europejskich organistów.  

Giampaolo Di Rosa – pianista, organista, klawesynista, kompozytor, improwizator, muzykolog, pedagog. To muzyk o bogatym repertuarze, cieszący się międzynarodową sławą i karierą. Koncertuje w Europie, Rosji, na Bliskim Wschodzie, Australii, USA i Ameryce Południowej, w Hong Kongu, Makao i Singapurze. Posiada siedem dyplomów akademickich, w tym magisterium z gry na organach oraz stopień doktora analizy muzycznej. Poza występami Giampaolo Di Rosa jest czynnym animatorem kultury. Założył i kieruje repertuarowo wieloma międzynarodowymi festiwalami organowymi. W 2008 r. został mianowany tytularnym organistą i dyrektorem artystycznym Narodowego Kościoła Portugalskiego w Rzymie, gdzie zainicjował jedną z największych serii recitali organowych w Europie. W 2010 r. został odznaczony przez Prezydenta Republiki Portugalskiej Orderem Infanta Henryka w stopniu Oficera. Od 2014 r. jest organistą w Cathedral in León w Hiszpanii.

Recital Giampaolo Di Rosa odbędzie się w piątek 25 sierpnia 2017 r. o godz. 19:00 w Bazylice Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bardzie i stanowić będzie część programu tegorocznej edycji Bardzkiego Lata Organowego. Serdecznie zapraszamy i polecamy uwadze melomanów to niezwykłe wydarzenie.