Sam nie wiem ty czy ja, czy wokół cały świat na głowę spadł i całkiem oszalał. Choć wokół tyle zła, wciąż sypią w oczy piach – Ty nigdy wierzyć w nas nie przestawaj. Gdziekolwiek spojrzysz wiesz – to wszystko zmienia się i nigdy nic nie będzie tak samo. Wiec zapamiętaj sny, opowiedz o nich mi, bo wierzę w to, że sny się spełniają. Nie zawsze jest jak chcesz. Czasami zimny deszcz potrzebny jest, by zacząć od nowa. Ty nie poddawaj się. Masz w sobie siłę, więc nie pozwól sobie ciągle dyktować. Zaczekam na lepszy czas. Gdy serce podpowie, obudzę znów w sobie nadzieję na lepszy świat, gdzie żyje się wolniej, bez bólu i wojen.

„Alergen” powstał w 2005 roku w Krakowie, grają muzykę, którą sami określają jako „pozytywne brzmienie naładowanych rock’n’rollem gitar”. Grupę tworzą: Paweł Nawrocki – wokal i gitara, Adrian Górka – gitara, Krzysztof Domienik – drums i Krzysztof Ropicki – bass „Czasem jest tak, że w środku nocy przychodzi jakiś błysk i tekst wylewa się ze mnie w ciągu minuty. Tak samo jest z muzyką. To musi być przypływ chwili, jakichś emocji. Nie lubię wymęczonych sytuacji” – mówił w Jedynce wokalista zespołu Paweł Nawrocki. I dodaje „Naszą muzykę określiłbym jako pop rock, czasami z większym pazurem, czasami z mniejszym. Mamy piosenki zarówno bardziej romantyczne, jak i bardziej wesołe, skoczne. Nasze teksty potrafią być życiowe, ale też miłosne.” Koncerty „Alergenu” to porządna dawka rock’n’rolla. O sile zespołu stanowią energetyczne piosenki. Od początku działalności priorytetem kwartetu jest wykonywanie autorskiej muzyki, podpartej pełnymi przebojowości koncertami. Jubileusz 10-lecia grupa uczciła w listopadzie 2015 roku wydaniem drugiej studyjnej płyty oraz występem w Londynie, w słynnej hali O2 Arena, razem z zespołem „Kombi” i Ewą Farną. Zaledwie tydzień temu „Alergen” wypuścił swoją nową piosenkę pt. „Zaczekam Na Lepszy Świat”. Być  może jeszcze nie znacie tego utworu…

W samo południe”  – w niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.